XXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy
o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

Niestety zdarzają się przypadki, że młodzież podejmująca naukę w szkole średniej – rezygnuje z uczestnictwa w katechezie. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

Za tydzień w poniedziałek – 4 września br. rozpoczniemy nowy Rok Szkolny 2017/2018. Tradycyjnie na początku prosić będziemy o Boże błogosławieństwo we wspólnym wysiłku, podejmowanym przez dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Przy tej okazji dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Tykocinie, nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz Organowi prowadzącemu za dobrze układającą się współpracę i wrażliwość na kwestie religijnego wychowania dziatwy i młodzieży. Pragniemy zaprosić do licznego uczestnictwa w inauguracji nowego roku szkolnego. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 8.15 w naszym kościele. Przede mszą możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych. Po modlitwie udamy się do szkoły na dalszy ciąg uroczystości.

2. Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Parafian i Parafianki oraz zainteresowanych gości na tegoroczne dożynki, które organizujemy wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Tykocin; ze względu na liczbę zaproszonych, szczególnych gości będą miały one wyjątkowo uroczysty charakter. Odbędą się za tydzień, w niedzielę 3 września br. i zainauguruje je o godzinie 12.00 – Msza Święta dziękczynna w naszym parafialnym kościele. Ponawiam naszą prośbę, aby kwestiami organizacji wieńców dożynkowych, darów ołtarza zajęli się mieszkańcy miejscowości – Saniki i Popowlany.

3. Ze smutkiem przyjmujemy informacje przychodzące do nas o tragicznej sytuacji w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim w związku z nawałnicami, które przeszły nad Polską 12/13 sierpnia 2017 r. W odpowiedzi na pilne potrzeby poszkodowanych, Caritas Diecezji Łomżyńskiej apeluje o modlitwę i pomoc wiernych. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek, na ten cel.

4. Zachęcamy do lektury jednego z najpoczytniejszych tygodników w kraju – Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy specjalny dodatek – film pt. Misja. Cena 5 zł za sztukę pozostaje niezmieniona. Gazeta wyłożona jest pod amboną.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Karol Napiórkowski, kawaler zamieszkały w Tykocinie parafii tutejszej i Elżbieta Korzińska, panna zamieszkała w Kiślakach, parfia Krosno – zapowiedź II; Martyka Marek, kawaler, zamieszkały w Warszawie parafia św. Grzegorza Wielkiego i Elwira Rakowicz, panna zamieszkała w Tykocinie parafii tutejszej – zapowiedź II; Krzysztof Karol Kasiński, kawaler zamieszkały w parafii p.w. Wszystkich Świętych w Białymstoku i Izabela Sakowicz, panna, zamieszkała w Siekierkach, parafii tutejszej – zapowiedź II; Łukasz Kulesza, kawaler zamieszkały w Stelmachowie, parafii tutejszej i Anna Bakunowicz, panna wyznania prawosławnego, zamieszkała w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku – zapowiedź I.

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwa tych dni odprawiane będą po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00.

7. Dziękujemy za okazywaną życzliwość we wsparciu prowadzonego remontu kościoła. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem istniejących w naszej parafii Kółek Różańcowych. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli: członkinie Koła Różańcowego z Herman – 1 370 zł, anonimowy ofiarodawca – 200zł, 50 zł. Państwo Młodzi – 500zł. Bóg zapłać!

8. Dziękujemy Paniom z Siekierk za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, udekorowanie kwiatami ołtarzy; z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (2 września br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Sierk.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Haliny Sadowskiej, lat 85 z Popowlan i Śp. Marka Olszewskiego, lat 41 z Kolonii Tykocin. Wieczny odpoczynek…