XXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Pragnę z radością poinformować, że nasz wniosek pod tytułem „Renowacja podlaskiej perły baroku – zespołu pomisjonarskiego w Tykocinie”, złożony do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego –  został wysoko oceniony przez ekspertów i zyskał rekomendację Zarządu Województwa do dofinansowania.

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że mamy do czynienia z wydarzeniem wyjątkowym w dziejach istnienia naszej świątyni. Jak Bóg pozwoli – najbliższe 4 lata będą czasem intensywnych prac konserwatorskich we wnętrzu świątyni i prac remontowo-budowlanych na zewnątrz. Jest to druga pod względem wysokości dofinansowania inwestycja w tej dziedzinie na skalę naszego regionu. Nasz sukces to efekt działań ostatnich 3 lat wielu życzliwych i dobrze nam życzących osób.

Serdecznie proszę parafian, parafianki i wszystkie osoby, którym bliska jest nasza świątynia – o modlitwę w intencji szczęśliwego rozpoczęcia projektu i jego zrealizowania. Niebawem na Radzie Parafialnej podam jego bliższe szczegóły. Już dzisiaj jednak proszę o Waszą pomoc, gdyż spotkało nas wielkie wyróżnienie i spada na nas wielka odpowiedzialność realizacji przedsięwzięcia na skalę wieków Tykocina, w które tak wyjątkowo wpisała się nasza świątynia.

Przy tej okazji dziękuję wszystkim dobrodziejom naszego kościoła, którzy złożyli swój dar w ostatnim czasie; byli to anonimowi ofiarodawcy z Popowlan – 200zł, Siekierk 100zł, Jeżewa Starego – 100zł, anonimowi ofiarodawcy – 100zł i 100Euro. Bóg zapłać!

2. Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym dorocznym odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – całej asyście procesyjnej, dzieciom uczestniczącym w procesji i paniom opiekującym się nimi, wszystkim wiernym, którzy wzięli udział w tych uroczystościach. Bóg zapłać!

3. Przed nami Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże ks. Andrzej Masłowski – Profesor Archidiecezjalnego Seminarium w Białymstoku. Porządek adoracji od poniedziałku do środy będzie podobny jak w każdą niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 – wspólna adoracja, po niej indywidualne modlitwy; o godzinie 17.00 – wspólna adoracja, po niej Msza Święta. Zachęcamy do adoracji indywidualnych. Dni Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa są także dobrą okazją do skorzystania z Sakramentu Pokuty dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.

4. W następną niedzielę bezpośrednio po Sumie dokonamy poświęcenia tzw. Dróżek Maryi, ze stacjami Siedmiu Boleści Maryi. Dziękujemy organizatorom, ofiarodawcom i wspierającym tę duszpasterską inicjatywę. Poświęceniu towarzyszyć będzie Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Serdecznie chętnych zapraszamy.

5. Na mocy dekretu Biskupa Łomżyńskiego z dniem 26 sierpnia br. nasz Wikariusz ks. Jarosław Świderek rozpoczyna pracę w parafii p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Miastkowie; a zarazem kończy 4-letnią posługę w naszej wspólnocie. Dziękujemy Księdzu Jarosławowi za gorliwość w pracy duszpasterskiej, piękne kapłańskie świadectwo oraz inicjatywy, które mamy nadzieję będą trwały i rozwijały się w przyszłości.

Niech Pan bogaty w Miłosierdzie prowadzi Cię po pięknych i (dzisiaj jakże trudnych) drogach kapłańskiego powołania. Szczęść Boże!

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Józefa Wilczewskiego, lat 88. Wieczny odpoczynek…