XXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Niebawem, w następny poniedziałek 1 września rozpoczniemy nowy Rok Szkolny 2014/2015. Tradycyjnie na początku prosić będziemy o Boże błogosławieństwo we wspólnym wysiłku, podejmowanym przez dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

W porozumieniu z Dyrekcją Zespołu Szkół w Tykocinie pragniemy zaprosić do licznego uczestnictwa w inauguracji nowego roku szkolnego. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 8.15 w naszym kościele. Przede mszą możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych. Po modlitwie udamy się do szkoły na dalszy ciąg uroczystości.

2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży; za tydzień taca będzie przeznaczona na wsparcie działań Stolicy Apostolskiej, w jej służbie Kościołowi Powszechnemu.

3. Powoli tegoroczny etap prac remontu naszego kościoła zaczyna wkraczać w finalną fazę. Niestety pojawiają się nowe przestrzenie koniecznych do podjęcia inwestycji. W ostatnich dniach przestały grać nasze kościelne organy. Niemniej mogę zauważyć niezwykłą życzliwość jaka napływa do naszej parafialnej wspólnoty z różnych stron świata. Dziękujemy za okazywaną pomoc, dar modlitwy oraz składane ofiary. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 700zł, 50zł, 100zł, 200zł, 100zł, 200zł, z Siekierk – 100zł, 50 $ australijskich; 100$ kanadyjskich oraz miejscowość Nieciece ofiarowała 1 000zł. Bóg zapłać!

Składamy podziękowanie dwóm druhom strażakom – za posprzątanie sufitu i gzymsów naszej świątyni. Zasadniczo sprzątanie to przenoszenie kurzu z jednego miejsca w drugie, zatem teraz przyda się nam zaprowadzenie porządku na dole. W związku z tym ośmielę się po raz kolejny poprosić Panie do pomocy w sprzątaniu wnętrza kościoła, które rozpocznie się jutro o godzinie 9.00. Mile widziany jest podstawowy sprzęt do tych czynności, a w miarę możliwości także odpowiednie środki chemiczne!

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marcin Łupiński, kawaler zamieszkały w miejscowości Łupianka Stara parafia Płonka Kościelna i Małgorzata Sadowska, panna zamieszkała Łopuchowo, parafii tutejszej. Zapowiedź II. Marcin Torebko, kawaler zamieszkały w Dobkach, parafia tutejsza i Małgorzata Sienkiewicz, panna, zamieszkała w Białymstoku, parafia Wniebowzięcia N.M.P. Zapowiedź I.

5. Przypominamy, że w najbliższy wtorek przypada Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej.