XX NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne

Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – doroczny odpust w naszej parafii. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. Andrzej Masłowski.


Bardzo proszę asystę procesyjną, osoby noszące feretrony i chorągwie o właściwe i wcześniejsze ich przygotowanie. Zapraszam także do udziału w liturgii i procesji odpustowej wszystkich ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki i wszystkie osoby zaangażowane w przebieg procesji!

Msze Święte będą odprawiane o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00, w klasztorku o godzinie 9.00 i 11.00. Po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół. Z wdzięcznością przynieśmy do kościoła pierwociny kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, aby Bóg za przyczyną Wniebowziętej ustrzegł je od wszelkiej szkody oraz by służyły ludziom i zwierzętom.

2. Przed nami Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże ks. Dr Krzysztof Chodkowski – Dyrektor Domu Wspólnoty Kapłańskiej. Adoracje rozpoczniemy 21 sierpnia br. w klasztorku, rozpocznie je Msza Święta o godzinie 9.00 i wspólna adoracja, zakończenie modlitw o godzinie 15.00 wspólną adoracją i Koronką do Miłosierdzia Bożego.  Porządek adoracji w kościele parafialnym od poniedziałku – 22 sierpnia, do środy – 24 sierpnia; będzie podobny jak w każdą niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 – wspólna adoracja, po niej indywidualne modlitwy; o godzinie 17.00 – wspólna adoracja, po niej Msza Święta. Zachęcamy do adoracji indywidualnych. Dni Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa są także dobrą okazją do skorzystania z Sakramentu Pokuty dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.

         Pragniemy poinformować, że od najbliższego wtorku – 16.08.2022r. uruchamiamy w naszym kościele kaplicę dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do indywidualnej adoracji, która odbywać się będzie od Mszy Świętej porannej do nabożeństwa wieczornego. W czasach, kiedy świat, coraz szybciej kręci się wokół nas w szaleńczym pędzie, z korzyścią dla wewnętrznego spokoju; będzie wizyta przed Najświętszym Sakramentem – do czego serdecznie zachęcamy. „Nie ma problemu, którego Bóg nie mógłby rozwiązać; burzy tak wielkiej, której by uciszyć nie mógł; góry wysokiej, której przesunąć by nie mógł – dla Niego nie ma nic niemożliwego.

3. Proszono mnie o podanie informacji, że od dnia 12.08.22r. do dnia 18.08.2022r. Żłobek Samorządowy w Tykocinie ogłasza rekrutację uzupełniającą dzieci w wieku od 9 m-cy do 2 lat. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Więcej informacji znajdziecie w linku https://bit.ly/3peCUrB

4. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na uzyskanie środków, jakie Stolica Apostolska potrzebuje do należytej służby wobec całego Kościoła.

5. Bardzo dziękuję rodzinie z naszej parafii za dokonanie renowacji monstrancji – Bóg zapłać!