XX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym dorocznym odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – całej asyście procesyjnej, dzieciom uczestniczącym w procesji i paniom opiekującym się nimi, wszystkim wiernym, którzy wzięli udział w tych uroczystościach oraz osobie, która zrobiła kompozycję kwiatową przy ołtarzu Matki Bożej. Bóg zapłać!

2. Przed nami Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże ks. Andrzej Dębski – Prefekt Archidiecezjalnego Seminarium w Białymstoku. Porządek adoracji od wtorku do czwartku będzie podobny jak w każdą niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 – wspólna adoracja, po niej indywidualne modlitwy; o godzinie  17.00 – wspólna adoracja, po niej Msza Święta. Zachęcamy do adoracji indywidualnych. Dni Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa są także dobrą okazją do skorzystania z Sakramentu Pokuty dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.

3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na uzyskanie środków, jakie Stolica Apostolska potrzebuje do należytej służby wobec całego Kościoła.

4. Trwa gruntowny remont świątyni, dziękujemy za wszelka pomoc i dar modlitwy. Pragniemy podziękować także za hojniejsze składane ostatnio ofiary na tacę, są one także ważnym elementem systematycznie gromadzonego – wkładu własnego projektu remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 200zł i 300zł, Broniszewa – 200zł, Koło Różańcowe Mężczyzn z Sierk – 700zł, Koło Różańcowe Rodziców, modlących się za swoje dzieci – 340zł. Bóg zapłać!

5. Dziękujemy Paniom z Siekierk za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (26 sierpnia br., na godzinę 10.00) zwracamy się także do rodzin z tej miejscowości.

6. Zachęcamy do lektury jednego z najpoczytniejszych tygodników w kraju – Gościa Niedzielnego. Egzemplarze w cenie 5 zł za sztukę wyłożone są pod amboną.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Adrian Krzewski, kawaler zamieszkały w Nieciecach parafii tutejszej i Aneta Plebańska, panna zamieszkała w parafii św. Karola Boromeusza w Białymstoku, zapowiedź II; Karol Napiórkowski, kawaler zamieszkały w Tykocinie parafii tutejszej i Elżbieta Korzińska, panna zamieszkała w Kiślakach, parfia Krosno – zapowiedź I; Martyka Marek, kawaler, zamieszkały w Warszawie parafia św. Grzegorza Wielkiego i Elwira Rakowicz, panna zamieszkała w Tykocinie parafii tutejszej – zapowiedź I; Krzysztof Karol Kasiński, kawaler zamieszkały w parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku i Izabela Sakowicz, panna, zamieszkała w Siekierkach, parafii tutejszej – zapowiedź I.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jana Zalewskiego, lat 91 z Popowlan. Wieczny odpoczynek…