XX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

”Chwila spędzona z Bogiem nigdy nie przestanie istnieć…”. Przed nami Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Mamy szansę adorując Najświętszy Sakrament – Bogiem „napełniać” nasze wnętrze.

W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże ks. Tomasz Trzaska – wicedyrektor Diecezjalnego Radia Nadzieja. Porządek adoracji będzie następujący: rozpoczniemy 21 sierpnia adoracjami w klasztorku: Msza Święta o godzinie 9.00, po której krótka wspólna adoracja, następnie indywidualna adoracja do godziny 15.00, po wspólnej adoracji – Msza święta. W kościele parafialnym porządek odprawiania Mszy Świętych podobny jak w niedzielę; 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Po każdej Mszy Świętej, krótka wspólna adoracja. Zachęcamy do adoracji indywidualnych.

2. Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym dorocznym odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – całej asyście procesyjnej, dzieciom uczestniczącym w procesji i paniom opiekującym się nimi, pocztom sztandarowym strażaków, wszystkim wiernym biorącym udział w tych uroczystościach.

3. Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

4. Urząd Miasta i Gminy Tykocin oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Ziemi Tykocińskiej, kierują do nas zaproszenie na XV Tykocińską Biesiadę Miodową, która odbędzie się w dniach 23 i 24 sierpnia br. Szczegółowy plan spotkań wywieszony jest na plakatach.

W tych samych dniach, w godz. 13:00 – 19:00 na Placu Czarnieckiego odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku podczas 15 – tej Tykocińskiej Biesiady Miodowej”. W trakcje Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS Polska. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Gorąco zachęcam do zapoznania się z szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji”. Więcej informacji w gablocie parafialnej.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marcin Łupiński, kawaler zamieszkały w miejscowości Łupianka Stara parafia Płonka Kościelna i Małgorzata Sadowska, panna zamieszkała Łopuchowo, parafii tutejszej. Zapowiedź I.

6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które szczególnie w ostatnim czasie tak życzliwie i hojnie wspierają ideę, trwającego remontu naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina Nowego Miasta – 300zł, z Sierk Kolonii – 300zł, Siekierk – 100zł, Tykocina – 200zł, Sanik – 300€. Bóg zapłać!

Pragniemy także, przy tej okazji podziękować Panu Zygmuntowi Babińskiemu z Zawad Kolonii, właściciela zakładu mechanicznego –  za nieodpłatne naprawienie i wzmocnienie konstrukcji krzyża z wieżyczki naszego kościoła

W miniony czwartek odbyło się gruntowne sprzątanie naszego kościoła, chociaż zabiegi te mamy zamiar kontynuować, skupiając się teraz głównie na gzymsach i suficie naszej świątyni. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Pań, które licznie przybyły z różnych miejscowości naszej parafii, a nawet spoza niej i życzliwie poświęciły swój cenny czas. Wszystkim raz jeszcze – Bóg zapłać!

7. Niebawem w poniedziałek 8 września br., w liturgiczne wspomnienie Narodzenia N.M.P., tradycją minionych lat wyruszy z Tykocina piesza pielgrzymka z do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Wymarsz sprzed kościoła ok godziny 7.00, przyjście do Krypna i Msza Święta o godzinie 12.00, połączona z uroczystą Sumą odpustową.

8. Pragniemy dokonać sprostowania i poinformować, że tegoroczne dożynki parafialne odbędą się w niedzielę 7 września br. podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00. Ponawiamy naszą prośbę, aby kwestiami organizacji wieńców dożynkowych, darów ołtarza zajęli się mieszkańcy miejscowości – Łopuchowo, Hermany i Nieciece. Przypominamy jednocześnie, że dożynki gminne, wojewódzkie i diecezjalne odbędą się 14 września br.

Informujemy, że Msza Święta dziękczynna za tegoroczne zbiory zmówiona przez mieszkańców Herman, zostanie odprawiona w najbliższą sobotę 23 sierpnia br. o godzinie 10.00.

9. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Heleny Kurowskiej, lat 84. Wieczny odpoczynek…