XVIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Dobiegł końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy 
w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypadł kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza Posłania pod przewodnictwem papieża. Są to niezapomniane przeżycia, do których należy wracać i je rozważać.

2. Rozpoczynamy sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

3. Jutro wyrusza 32 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w pielgrzymim wędrowaniu -zapraszamy codziennie (do 13 sierpnia br.) do naszego kościoła na Apel Jasnogórski, przy obrazie matki Bożej, w łączności z pielgrzymami o godzinie 21.00.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 
W czwartek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars. Naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.

W pierwszy piątek i pierwsza sobotę miesiąca – nabożeństwa będą odprawiane po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00.

5. W najbliższą sobotę obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godzinie 8.00 i 17.00. Warto uświadomić sobie, że każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza. Jednocześnie informujemy, że w tym dniu odprawiać się będą Msze Święte w Siekierkach – o godz. 11.00; w Sawinie o godzinie 14.00 oraz tradycyjnie w Stelmachowie i Jeżewie Starym.

6. Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Tomasz Świątkowski, kawaler zamieszkały w Sobolewie parafia Grabówka i Alicja Sakowicz, panna zamieszkała w Jeżewie Nowym parafii tutejszej. Zapowiedź II. Artur Konopko kawaler zamieszkały w Tykocinie parafii tutejszej i Mariola Sztachelska, panna zamieszkała w parafii Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. Zapowiedź I.

8. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które z wielką życzliwością wspierają rozpoczęte prace remontowe przy naszym kościele. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 100zł i 200zł. Bóg zapłać!

9. Pragniemy poinformować, że wyjazd grupy dzieci z naszej parafii na wakacyjny wypoczynek odbędzie się jutro o godzinie 13.00 sprzed kościoła.