XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Mija połowa wyjątkowych wakacji. Niebawem rozpoczniemy kolejny miesiąc – sierpień. To dla nas szczególny czas na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej.

Tradycyjnie pragniemy modlić się o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Bardzo cieszy nas fakt, że Grupa AA funkcjonuje przy naszej parafii. Spotkania odbywają się w poniedziałki, początek godzina 18.00.

W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zmierzały na Jasną Górę, dziś jest inaczej. Łącząc się z tradycją pokoleń pątników zachęcamy do uczestnictwa we wspólnym Apelu Jasnogórskim. W tym roku podobnie Apel Jasnogórski będzie poprzedzony Mszą Świętą o godzinie 20.30, na zakończenie zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami 36 Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Informujemy, że w dniach od 1 do 13 sierpnia (dni powszednie, oprócz niedziel !!!) wieczorna Msza Święta odprawiana będzie o 20.30. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17.00, a przyjęte intencje będą odprawione o godzinie 20.30. Zachęcamy do uczestnictwa w Apelu Jasnogórskim.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie wspierają podjęty wysiłek remontu kościoła. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem Kół Różańcowych, istniejących na terenie naszej parafii. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Sawina – 100zł, Tykocina – 1000zł, 100 i 50zł, Siekierk – 200zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 200zł, Dziadkowie dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 500zł, narzeczeni – 300zł. Bóg zapłać!

3. Dziękujemy paniom z Sawina za posprzątanie kościoła, z prośbą o pomoc w najbliższą sobotę 1 sierpnia, na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin z tej samej miejscowości.

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Dawid Perkowski, kawaler, parafii tutejszej i Patrycja Dąbrowska, panna parafii Kobylin – zapowiedź II; Karol Truskolaski, kawaler parafii tutejszej i Ewelina Wądołowska, panna z parafii Zawady. Zapowiedź I.

5. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

6. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – kolejne spotkanie z dziećmi, które niebawem przystąpią do I Komunii Świętej.

7. W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca – nabożeństwo zostanie odprawione po Mszy Świętej porannej oraz wieczorem na Mszy Świętej o godzinie 20.30.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: Władysława Kaczmarka, lat 62 – mieszkańca Tykocina; Śp. Eugeniusza Czyżewskiego, lat 89 – mieszkańca Jeżewa Starego. Wieczny odpoczynek…