XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Mija połowa wakacji. Niebawem rozpoczniemy  kolejny miesiąc – sierpień. To dla nas szczególny czas na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Włączmy się z naszą modlitwą z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

Módlmy się także o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Bardzo cieszy nas fakt, że Grupa AA funkcjonuje przy naszej parafii. Spotkania odbywają się w poniedziałki, początek godzina 18.00.

W łączności z pielgrzymami zachęcamy do uczestnictwa we wspólnym Apelu Jasnogórskim. W tym roku podobnie Apel Jasnogórski będzie poprzedzony Mszą Świętą o godzinie 20.30, na zakończenie zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami 35 Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Informujemy, że w dniach od 1 do 13 sierpnia (dni powszednie, oprócz niedziel) wieczorna Msza Święta odprawiana będzie o 20.30. Zachęcamy do uczestnictwa w Apelu Jasnogórskim.

1. Za tydzień podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędą się w naszej parafii wojewódzkie obchody Święta Policji, połączone z otwarciem nowego posterunku w naszym mieście. Zapraszamy zainteresowanych.
  2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca, nabożeństwa tych dni będą połączone z Mszą Świętą poranna i wieczorną (20.30!!!), w klasztorku z Mszą Świętą o godzinie 9.00.

4. Zapraszam na krótkie organizacyjne spotkanie wszystkich członków naszego Chóru parafialnego, które odbędzie się w najbliższy czwartek 1 sierpnia br. o godzinie 19.00, na plebanii.

5. W związku zawiązaniem się w naszej parafii grupy adoracyjnej – Intronizacji Chrystusa Króla – zapraszamy członków oraz sympatyków tego nabożeństwa na pierwsze modlitewne spotkanie, które odbędzie się następną niedzielę 4 sierpnia o godzinie 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie do Mszy Świętej o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Grzegorz Karwowski, kawaler zamieszkały w Nieciecach, parafii tutejszej i Agata Danowska, panna zamieszkała w miejscowości Lipińskie, parafia Białaszewo – zapowiedź II; Marcin Dąbrowski, kawaler zamieszkały w Sawinie, parafii tutejszej Eliza Płońska, panna zamieszkała w parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Białymstoku – zapowiedź II;

7. Dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom, którzy życzliwie i systematycznie od wielu lat wspierają rozpoczęty przez nas remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący anonimowi ofiarodawcy: z Siekierk – 200zł, Łopuchowa, 100zł, Wysokiego Mazowiecka – 100zł i 100zł, Tykocina – 200zł. Bóg zapłać!

8. Dziękujemy Paniom z  ul. Piłsudskiego za posprzątanie kościoła, z prośbą o pomoc w najbliższą sobotę 3 sierpnia, na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin z Broniszewa

9. W minionym Tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Antoniny Danowskiej, lat 96, mieszkanki Stelmachowa Kolonii. Wieczny odpoczynek.