XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne. - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne.

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

W łączności z pielgrzymami zachęcamy do uczestnictwa we wspólnym Apelu Jasnogórskim. W tym roku podobnie Apel Jasnogórski będzie poprzedzony Mszą Świętą o godzinie 20.30, na zakończenie zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami.

Informujemy, że w dniach od 1 do 13 sierpnia (dni powszednie, oprócz niedziel) intencje przyjęte na godzinę 17.00 – zostaną odprawione o 20.30.

Zachęcamy do uczestnictwa w Apelu Jasnogórskim.

2. Pragniemy przypomnieć, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Msza Święta o godzinie 17.00 będzie połączona z modlitwą Nieszporów Niedzielnych. Najbliższe nieszpory, już za tydzień – zapraszamy.

3. Dziękujemy dwom Paniom z ul. Sokołowskiej, za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę 4 sierpnia, na godzinę 10.00 – zwracamy się do rodzin z ul. Zacerkiewnej, ul. Browarnej.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca, nabożeństwa tych dni będą połączone z Mszą Świętą poranna i wieczorną (20.30!!!) .

5. Kontynuujemy gruntowny remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Dobek – 100zł, Nieciec – 300zł, Rzędzian – 200zł, Tykocina 50 i 200zł, Państwo Młodzi – 500zł. Bóg zapłać.

Pragniemy poinformować, że parafia posiada terminal płatniczy i istnieje możliwość składania datków na remont świątyni przy pomocy kart płatniczych. W ten łatwy sposób dzięki pośrednictwu firmy Polcard, datek na remont znajdzie się szybko na naszym parafialnym koncie.

6. W następną niedzielę 5 sierpnia br. na godzinę 18.00 Muzeum w Tykocinie zaprasza do Domu Talmudycznego na kolejne spotkanie artystyczno-historyczne  z cyklu „Salon Bujnowskiego” pt. „Nie tak miało wyglądać to spotkanie”. W programie wspomnienia o Zygmuncie Kościelskim – pisarzu i dziennikarzu związanym z naszym miastem, fragmenty jego twórczości i koncert pieśni i piosenek o Tykocinie.