XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

W łączności z pielgrzymami zachęcamy do uczestnictwa we wspólnym Apelu Jasnogórskim. W tym roku Apel Jasnogórski będzie poprzedzony Mszą Świętą o godzinie 20.30, na zakończenie zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami. Informujemy, że w tych dniach intencje przyjęte na godzinę 17.00 – zostaną odprawione o 20.30. Modlitwy te odbywać się będą we wszystkie dni powszednie (oprócz niedziel!)

W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Porządek Mszy Świętych jak w każdą wakacyjną niedzielę.

2. Jak już informowaliśmy – zachęcamy do lektury jednego z najpoczytniejszych tygodników w kraju – Gościa Niedzielnego. To specjalna propozycja dla osób stawiających wyższe wymagania swojej wierze, poszukujących. Na stoliku z prasą wyłożony jest kolejny bezpłatny numer, by można było się zaznajomić z propozycją tego interesującego tygodnika.

3. Dziękujemy Paniom z ul. Ogrodowej, ul. Bernardyńskiej, ul. Glogera za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (5 sierpnia br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Herman.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca, nabożeństwa tych dni będą połączone z Mszą Świętą poranna i wieczorną (20.30!!!) .

5. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Roszkowski Adam, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Aneta Kuplińska, panna zamieszkała w Sierkach, oboje parafii tutejszej, zapowiedź II; Konrad Stachurski, kawaler zamieszkały w Tykocinie parafii tutejszej i Karolina Figlerowicz, panna parafii w Szepietowie, zapowiedź I; Dominik Król, zamieszkały w miejscowości Ciosny, parafii Wiśniew i Magdalena Bystrowska, panna zamieszkała w Sawinie, parafii tutejszej, zapowiedź I.

7. Odnowa w Duchu Świętym, istniejąca przy naszej parafii serdecznie zaprasza do uczestnictwa w modlitwie „Dróżek Maryi”, które odbywają się w każdą pierwszą niedzielę, początek o godzinie 19.00.

8. W dniu 15 sierpnia br. organizowany jest wyjazd do Sanktuarium w Studzienicznej, na Różaniec na łodziach. Koszt 80 zł, wyjazd sprzed kościoła o godzinie 13.30. Kontakt telefoniczny 784 044 188 – Pani Ewa Jaroszewska.

9. Rozpoczynamy kolejny etap prac remontowych związanych z elewacją frontonu naszego kościoła. Trwają zaawansowane prace w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Składamy podziękowania osobom, które akceptują i wspierają podjęte działania. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący ofiarodawcy Państwo Młodzi – 200zł i 100zł, anonimowy ofiarodawca z Sanik – 400zł, anonimowy ofiarodawca z Tykocina Kolonii – 200zł, z Tykocina – 50zł, z Sierk – 50zł. Bóg zapłać!

10. Pragniemy poinformować, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Msza Święta o godzinie 17.00 będzie połączona z modlitwą Nieszporów Niedzielnych. Najbliższe nieszpory, już za tydzień – zapraszamy.

11. W dniu wczorajszym odbył się pogrzeb Śp. Heleny Roszkowskiej, lat 98 mieszkanki Tykocina. Wieczny odpoczynek…