XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego
z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). W miniony piątek gościliśmy w naszym mieście grupę młodzieży z Białorusi, która bierze udział w Światowych Dniach Młodzieży. We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które zauważyły i czynnie wspierają rozpoczęty remont naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar, w wysokości 200zł złożyły Panie z zespołu Hetmanki, Państwo Młodzi 100zł oraz anonimowi ofiarodawcy z Kolonii Tykocin 500zł i 200zł, Sanik – 100zł, Sierk – 100zł, Stelmachowa – 100zł. Wszystkim Bóg zapłać!

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Paweł Talipski, kawaler zamieszkały w Białymstoku parafii św. Karola Boromeusza i Milena Majewska, panna zamieszkała w Siekierkach parafii tutejszej. Zapowiedź II. Tomasz Świątkowski, kawaler zamieszkały w Sobolewie parafia Grabówka i Alicja Sakowicz, panna zamieszkała w Jeżewie Nowym parafii tutejszej. Zapowiedź I.

5. Za tydzień, w niedzielę bezpośrednio po Sumie spotkanie Księdza Jarosława z uczestnikami wakacyjnego wyjazdu. Zapraszamy.

6. W minioną niedzielę, w przeprowadzonej kweście pomocy poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Ekwadorze zebraliśmy ogółem kwotę 839 zł. W ostatnich miesiącach do puszki wystawianej podczas pogrzebu zebraliśmy 3 580 zł.

7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Anny Popławskiej, lat 88 ze Stelmachowa. Wieczny odpoczynek…