XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Pragniemy poinformować, że w miniony wtorek zakończyły się oficjalnie odbiorem przez Podlaskiego Konserwatora Zabytków – prace remontowe przy dachach naw bocznych naszego kościoła. Na dalsze szerzej zakrojone działania, w chwili obecnej nie posiadamy funduszy. Nie będzie to jednak koniec tegorocznych inwestycji.

Od 3 sierpnia rozpocznie się (KONIECZNY) remont zachowawczy naszych organów. Trwają zaawansowane przygotowania do modernizacji łącza energetycznego kościoła – z linii napowietrznej na podziemną. Mamy nadzieję, że zakończą się one jeszcze w tym roku. Cały czas pracujemy we współpracy z Urzędem Miasta nad rozbudową cmentarza grzebalnego. Nie ukrywamy, że w tej dziedzinie występują poważne problemy natury prawnej, niebezpiecznie rozciągające w czasie cały proces inwestycji. Składamy podziękowanie wszystkim osobom, które z troską myślą o rozpoczętych remontach i podejmowanych planach na przyszłość. W ostatnim czasie swój dar na potrzeby prac remontowych przy naszym kościele założyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Siekierk 200zł, Jeżewa Starego 100zł, Tykocina – 300zł. Bóg zapłać!

2. Wśród kulturalno-wakacyjnych propozycji naszego miasta na stałe wpisał się Festiwal muzyczny Tykocin Królewskie Śpiewanie. Już dzisiaj serdecznie – jako współorganizatorzy – zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tej imprezie. Na wszystkie koncerty – wstęp wolny. Kulminacją Festiwalu będzie transmitowana przez Radio Nadzieja niedzielna Msza Święta, w niedzielę 2 sierpnia br. o godzinie 10.00, w artystycznej oprawie muzycznej.

3. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo tego dnia będzie odprawiane po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00.

         4. W budynku Alumnatu (w pomieszczeniach od strony ul. Poświętnej)  trwa plener malarski pt. „Miłosierdzie w Ikonie”. W najbliższy wtorek na godzinę 11.00, pracujący tam artyści zapraszają dzieci, które chciałyby zobaczyć jak pisze się ikony, a może nawet sami spróbować swoich sił w tak nietypowym działaniu. Podobnie na środę, na godzinę 11.00 zapraszamy dorosłych, którzy pragnęliby poznać warsztat pracy artysty, zobaczyć, że Słowo Boże żyje w obrazie. Będzie także możliwość, by sprawdzić się w tym szczególnym działaniu.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Paweł Śliwonik, kawaler zamieszkały w Siekierkach i Emilia Chilińska, panna zamieszkała w parafii Zwiastowania N.M.P. w Nowym Aleksandrowie. Zapowiedź II. Karol Kunicki, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Aldona Wiesiołek, panna zamieszkała w parafii Świeciechów Poduchowny. Zapowiedź II. Andrzej Pawluczuk, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Anna Cimoch, panna zamieszkała w Tatarach parafia Krypno. Zapowiedź II. Liga Bartłomiej, kawaler zamieszkały w Stelmachowie i Sylwia Sadłowska, panna zamieszkała w Stelmachowie, oboje parafii tutejszej, Zapowiedź I. Krzysztof Pogorzelski, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Adrianna Olechno, panna zamieszkała w Karpowiczach, parafia Suchowola. Zapowiedź I.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Marianny Niksa, lat 85 i Śp. Mieczysława Sokolewicza, lat 58 z Sierk. Wieczny odpoczynek …