XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne. - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne.

Jako współpartnerzy pragniemy serdecznie zaprosić zainteresowanych na imprezę pod nazwą „Festiwal pokoju – Tykocin Królewskie śpiewanie”, który odbędzie się w dniach 1 – 3 sierpnia 2014 roku.

W programie m.in.:

– piątek, 1 sierpnia 2014 godzina 19.00, dziedziniec Alumnatu: Lilie Marlen – recital piosenek z repertuaru Marleny Dietrich.

– sobota, 2 sierpnia 2014: godzina 17.00, Zamek w Tykocinie – Wielkie Przeboje Muzyki Operowej; godzina 21.00, dziedziniec Alumnatu – ulubione melodie operetkowe, musicalowe, pieśni neapolitańskie.

– niedziela, 3 sierpnia 2014: godzina 10.00 – uroczysta Msza Święta, w muzycznej oprawie artystycznej; godzina 14.00, dziedziniec Alumnatu – musical „Skrzypek na dachu” (fragmenty)

2. W najbliższą sobotę – 2 sierpnia br. przypada święto „Porcjunkuli” – Matki Bożej Anielskiej. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny pod warunkiem nawiedzenia kościoła, stanu łaski uświęcającej, przystąpienia do Komunii Świętej, odmówienie modlitw Ojcze nasz, Wierzę w Boga, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Przewidujemy tego dnia specjalne nabożeństwo w klasztorku o godzinie 9.00.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszo-piątkowe i pierwszo-sobotnie po Mszy Świętej o godzinie 17.00.

4. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

5. Europejskie Centrum Wspierania i Nowych Technologii oraz Uniwersytet w Białymstoku rozpoczynają realizację projektu pn. Adaptacja i zatrudnienie” w ramach Programu Operacyjnego – Kapitał Ludzki 2007-20013, który pozwoli uczestnikom na zdobycie kwalifikacji w innych zawodach poza sektorem oświaty oraz udział w 6 miesięcznych stażach zawodowych. Więcej informacji w gablocie parafialnej.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Jerzy Niewiarowski, kawaler zamieszkały w miejscowości Twarogi Lackie, parafia Perlejewo i Anna Ołdziej, panna zamieszkała w Sierkach parafii tutejszej. Zapowiedź II. Zbigniew Lulewicz, zamieszkały Kuplisk parafia Janów i Sylwia Grabowska panna zamieszkała w Tykocinie. Zapowiedź I.

7. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które życzliwie wspierają ideę remontu naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący anonimowi ofiarodawcy – 50 € i 3 000 zł; anonimowy ofiarodawca z Tykocina – 500zł. Bóg zapłać.

8. W celu uproszczenia procedur zdobycia pozwoleń na postawienie bądź remont pomników na cmentarzu – informujemy, że pozwolenie takie można otrzymać bezpośrednio kontaktując się z Panem Kościelnym – Adamem Malesińskim.

Przy okazji pragniemy poinformować, że w ostatnim czasie ze skarbonek, do których wrzuca się dobrowolne datki na rozbudowę naszego cmentarza, ustawianych w domach osób zmarłych, przy okazji pogrzebu – zgromadziliśmy ogółem 2 340zł.

9. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym, z okazji minionego niedawno wspomnienia św. Krzysztofa – odbędzie się poświęcenie pojazdów.

10. W ostatnim tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Gabrieli Wiśniewskiej, lat 93 mieszkanki Tykocina oraz Śp. Haliny Ołdziej, lat 91, mieszkanki Tykocina. Wieczny odpoczynek…