XVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Od najbliższego czwartku 27 lipca br. rozpoczyna się już VI Festiwal Królewskie Śpiewanie – Tykocin 2018. Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkie koncerty odbywać się będą na dziedzińcu Alumnatu. Program znajdziemy na wywieszonych w mieście plakatach. Wstęp wolny.

2. Zbliża się wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa – patrona kierowców. Pragnę poinformować, że w niedzielę 29 lipca br. odbędzie się poświęcenie pojazdów: w kościele parafialnym – po Mszy Świętej o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00; w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00 i 11.00. Przy okazji poświęcenia będą rozdawane okolicznościowe pamiątki, dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Pamiętajmy jednak, że obrzęd poświecenia nie zwalania nas z obowiązku rozwagi i roztropności w kierowaniu pojazdem oraz stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marek Wądołowski i Elżbieta Korzyńska, oboje parafii tutejszej – zapowiedź II; Marcin Malinowski, kawaler zamieszkały w Sawinie i Sylwia Kotuk, panna z Białegostoku – zapowiedź – I.

4. Trwa gruntowny remont naszego kościoła. Z naszej strony opiera się on głównie na Waszej dobroci i wrażliwości. Składamy serdeczne podziękowania osobom, które śpieszą nam z pomocą. W ostatnim czasie swój dar na wsparcie prac remontowych złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Siekierk – 100zł i 400zł, Jeżewa Nowego – 200zł, Łopuchowa – 200zł, Sierk – 200 euro; Państwo Młodzi – 200zł. Bóg zapłać!

5. W dniach od 10 do 12 sierpnia br. odbywać się będą w Krypnie spotkania trzeźwościowe pod hasłem „Uzdrowienie wewnętrzne, przebaczenie i pojednanie” Więcej informacji znajdziecie na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. Zachęcamy zainteresowanych.

6. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

7. Dziękujemy Paniom z Nieciec, za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła i udekorowanie ołtarzy kwiatami, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę 28 lipca, na godzinę 10.00 – zwracamy się do rodzin z ul. Sokołowskiej.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Marty Stiepul, lat 30, pochodzącej z Popowlan; Śp. Antoniego Konopko, lat 68 z Dobek. Wieczny odpoczynek…