XVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Popatrzmy, ile dzieci z biednych rodzin, rozbitych, patologicznych, nie wyjechało na wakacyjny wypoczynek. Ich los nie może być nam obojętny. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże.

Od najbliższego czwartku 27 lipca br. rozpoczyna się już V Festiwal Królewskie Śpiewanie – Tykocin 2017. Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkie koncerty odbywać się będą na dziedzińcu Alumnatu. Program znajdziemy na wywieszonych w mieście plakatach. Wstęp wolny.

2. Dziękujemy Paniom Dobek za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (29 lipca br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z ul. Ogrodowej, ul. Bernardyńskiej, ul. Glogera.

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Bartosz Backiel, kawaler zamieszkały w Sanikach, parafii tutejszej i Julita Bołtryk, panna wyznania prawosławnego, zamieszkała w Zagruszanach, parafii Zabłudów, zapowiedź II; Roszkowski Adam, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Aneta Kuplińska, panna zamieszkała w Sierkach, oboje parafii tutejszej, zapowiedź I.

4. Jak już informowaliśmy – zachęcamy do lektury jednego z najpoczytniejszych tygodników w kraju – Gościa Niedzielnego. To specjalna propozycja dla osób stawiających wyższe wymagania swojej wierze, poszukujących. Egzemplarze w cenie 5 zł za sztukę wyłożone są pod amboną.

5. Trwa gruntowny remont naszego kościoła. Z naszej strony opiera się on głównie na Waszej dobroci i wrażliwości. Składamy serdeczne podziękowania osobom, które śpieszą nam z pomocą. W ostatnim czasie swój dar na wsparcie prac remontowych złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Chlebiotk – 200zł, z Tykocina 500zł, 200zł, 100zł, Nieciec – 1000zł,Sierk – 100zł i 150 €, Jeżewa Nowego – 200zł i 300zł, Koło Różańcowe z Sanik 600zł. Wszystkim Bóg zapłać!

6. Niebawem 1 sierpnia br. wyruszy po raz 33 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Tradycyjnie w dniach od 1 do 13 sierpnia zachęcamy do uczestnictwa we wspólnym Apelu Jasnogórskim. W tym roku mamy propozycję, żeby Apel Jasnogórski był poprzedzony Mszą Świętą. Zatem spotkanie rozpocznie Msza Święta o godzinie 20.30, na zakończenie zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami. Informujemy, że w tych dniach intencje przyjęte na godzinę 17.00 – zostaną odprawione o 20.30. Modlitwy te odbywać się będą we wszystkie dni powszednie (oprócz niedziel!)

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Andrzeja Wyrwasa, lat 52, z Jeżewa Starego. Wieczny odpoczynek…