XVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

Pragniemy serdecznie zaprosić osoby wyjeżdżające z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dzisiaj o godzinie 18.30 na plebanii. Prosimy wszystkich o przybycie.

2. Przed wczoraj, Pan Mateusz Czachowski poinformował nas, że rezygnuje z funkcji organisty ze skutkiem niemal natychmiastowym, gdyż otrzymał propozycję bardziej intratnej posady w parafii św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem. Dziękujemy za półtoraroczną pracę w naszej wspólnocie i życzymy pomyślności.

3. Wśród kulturalno-wakacyjnych propozycji naszego miasta na stałe wpisał się Festiwal muzyczny Tykocin Królewskie Śpiewanie. Już dzisiaj serdecznie – jako współorganizatorzy – zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tej imprezie. Na wszystkie koncerty – wstęp wolny. Kulminacją Festiwalu będzie transmitowana przez Radio Nadzieja niedzielna Msza Święta, w niedzielę 24 lipca br. o godzinie 12.00, w artystycznej oprawie muzycznej; a na zakończenie koncert organowy w wykonaniu prof. Andrzeja Nanowskiego. Więcej informacji na plakatach. Serdecznie zapraszamy!

4.Rozpoczęliśmy na dobre tegoroczne prace remontowe naszego kościoła. W tym roku koncentrować się one będą przy wieżach oraz dachu arkad. Dziękujemy za każdy dar wspierający te działania. Szczególnie osobom, które tradycyjnie nie odmawiają pomocy w konkretnych problemach remontowych. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Siekierk 200 zł i 50zł, Sierk – 150 Euro, Tykocina – 400zł, Państwo Młodzi – 100zł. Bóg zapłać!

5.W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Emil Rakowicz, kawaler zamieszkały w Tykocinie parafii tutejszej i Sandra Miastkowska, panna zamieszkała w parafii Złotoria. Zapowiedź II. Piotr Kulesza, kawaler zamieszkały w Białymstoku parafia św. Wojciecha i Emilia Kiercul, panna zamieszkała w Łopuchowie parafii tutejszej. Zapowiedź II. Adrian Stec, kawaler zamieszkały w Jeżewie Starym parafii tutejszej i Ewa Bączek, panna zamieszkała w Łomży parafia Miłosierdzia Bożego. Zapowiedź II. Paweł Talipski, kawaler zamieszkały w Białymstoku parafii św. Karola Boromeusza i Milena Majewska, panna zamieszkała w Siekierkach parafii tutejszej. Zapowiedź I.

6. Jak już informowaliśmy, w związku z apelem Caritas Polska, w dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej będą zbierane datki do puszek na wsparcie i pomoc ofiarom trzęsienia ziemi jakie nawiedziło Ekwador w kwietniu br.

7. Zbliża się wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa – patrona kierowców. Pragnę poinformować, że w niedzielę 24 lipca br. odbędzie się poświęcenie pojazdów: w kościele parafialnym – po Mszy Świętej o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00; w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00 i 11.00. Pamiętajmy jednak, że ten obrzęd nie zwalania nas z obowiązku rozwagi i roztropności w kierowaniu pojazdem oraz stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Franciszka Rakowicza, lat 92 z Sierk i Śp. Adama Śliwonika, lat 26 z Siekierk. Wieczny odpoczynek…