XVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Składamy podziękowania wszystkim osobom, które darem swojej modlitwy, konkretnej pomocy oraz ofiarą pieniężną wspierają rozpoczęty remont naszego kościoła.

W ostatnich dniach swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Siekerk – 200zł, z Lublina – 200zł, z Tykocina – 300zł, Łopuchowa – 50zł, Niemiec – 100zł oraz 200zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają, jednak ze smutkiem musimy stwierdzić (na podstawie wydarzeń minionego tygodnia), że są i tacy, którym bardzo zależy, aby nam się nie udało. Te osoby ogarniamy naszą modlitwą i w nawiązaniu do dzisiejszej Ewangelii przypominamy, że zbliża się czas żniw, a do spichlerza trafia tylko zboże.

2. Zbliża się wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa – patrona kierowców. Pragnę poinformować, że w niedzielę 27 lipca br. odbędzie się poświęcenie pojazdów: w kościel parafialnym – po Mszy Świętej o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00; w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00 i 11.00. Pamiętajmy jednak, że ten obrzęd nie zwalania nas z obowiązku rozwagi i roztropności w kierowaniu pojazdem.

3. Sygnalizowaliśmy już o licznych problemach, związanych z administrowaniem naszym cmentarzem i koniecznością jego rozbudowy. Do długiej listy spraw dołączył jeszcze jeden problem przywożenia śmieci z gospodarstw domowych do kontenera, stojącego przy cmentarzu. Nie mogę sobie wyobrazić, aby pełne worki pampersów, czy puszek po piwie, były pozostałością po obrzędach pogrzebowych! Proszę starajcie się gorliwej pilnować porządku na tym szczególnym miejscu. Rachunki za takie wybryki – płacimy wszyscy!

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Karol Krzysztof Sitko, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Eliza Koncewicz, panna zamieszkała w Kruszynie parafia Krypno. Zapowiedź II; Jerzy Niewiarowski, kawaler zamieszkały w miejscowości Twarogi Lackie, parafia Perlejewo i Anna Ołdziej, panna zamieszkała w Sierkach parafii tutejszej. Zapowiedź I.

5. Rozpoczyna się „Podlaska Oktawa Kultur”. W ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru:

– 23 lipca br. o godzinie 19.00 w Pacowej Chacie wystąpią „Łopuśnianie” – zespół górlaski reprezentujący folklor Podhala, tańce śpiew oraz charakterystyczne dla tego regionu zabawy, zwyczaje i obrzędy.

– Muzeum w Tykocinie, W.O.A.K w Białymstoku oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Ziemi Tykocińskiej, 25 lipca br. o godzinie 18.00 zapraszają do Wielkiej Synagogi na koncert zespołu instrumentów ludowych Guslary z Pskowa (Rosja) w repertuarze pieśni ludowe, stare romanse i kompozycje współczesnych autorów;

6. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Andrzeja Mogielnickiego, lat 55 z Sanik. Wieczny odpoczynek…