XV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody oraz obfite plony. Niebawem rozpocznie się czas żniw, a co za tym idzie – dziękczynienia za tegoroczne plony.

Zwracam się zatem do mieszkańców Sanik i Popowlan – z prośbą o zorganizowanie wieńców dożynkowych; zachęcam do uczestnictwa w dziękczynieniu za plony pozostałe miejscowości parafii. Tegoroczne uroczystości dożynkowe gminno-parafialne odbędą się 3 września br. podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00.

2. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które swoją pomocą, darem modlitwy, ofiarą pieniężną – wspierają ideę remontu naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 100zł, Łopuchowa – 200zł. Bóg zapłać!

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Paweł Wilczewski, kawaler zamieszkały w Łopuchowie, parafii tutejszej i Karolina Zalewska, panna zamieszkała w miejscowości Grodzkie Stare, parafia Kulesze, zapowiedź II; Bartosz Backiel, kawaler zamieszkały w Sanikach, parafii tutejszej i Julita Bołtryk, panna wyznania prawosławnego, zamieszkała w Zagruszanach, parafii Zabłudów, zapowiedź I.

4. Zbliża się wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa – patrona kierowców. Pragnę poinformować, że w niedzielę 23 lipca br. odbędzie się poświęcenie pojazdów: w kościele parafialnym – po Mszy Świętej o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00; w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00 i 11.00. Pamiętajmy jednak, że ten obrzęd nie zwalania nas z obowiązku rozwagi i roztropności w kierowaniu pojazdem oraz stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

5. Zapraszamy na modlitewno – ewangelizacyjne spotkanie, prowadzone przez misjonarza miłosierdzia Ojca Manjackala, które odbędzie się 29 lipca br. w Sanktuarium Matki Bolesnej w Oborach. Wyjazd godzina 3.30. Zapisy pod numerem telefonu 784 044 188 (Pani Ewa Jaroszewska)

6. Dziękujemy Paniom ul. Klasztornej za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła oraz udekorowanie ołtarza kwiatami, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (22 lipca br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Dobek.

7. Mamy propozycję dla osób stawiających swojej wierze wyższe wymagania, poszukujących dróg poznania Boga. Dla zainteresowanych będziemy sprowadzali jeden z najbardziej poczytnych tygodników w Polsce – Gość Niedzielny. Bezpłatne egzemplarze z minionego tygodnia znajdziecie na stoliku z prasą katolicką. Osoby, które pragnęłyby otrzymywać taką gazetę co tydzień w cenie 5 złotych za egzemplarz prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Gorzelskiego, lat 97 z Tykocina; Śp. Edwarda Gąsowskiego, lat 67 z Jeżewa Starego, Śp. Mirosława Sokólskiego, lat 69 z Łopuchowa oraz Śp. Tymoteusza Baczewskiego, lat 85 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…