XV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Obchodzimy dzisiaj 265 rocznicę konsekracji naszego kościoła. 12 lipca 1750 roku w obecności Jana Klemensa Branickiego aktu konsekracji świątyni dokonał Biskup Łucki Franciszek Antoni Kobielski. W uroczystym kazaniu ks. Wojciech Kłosowicz mówił m.in., zwracając się do fundatora: „żeś Jaśnie Wielmożny Panie tak wspaniałą Boga y Pańskiego animuszu Twego godną, oczy y serce Pańskie kontentującą Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu wystawił Bazylikę; żeś na nię tyle spendował, ile Miłość Boska, ile Honoru Pańskiego żarliwość, ile wrodzona Domowi Twemu na Domy Pańskie hoyność spendować kazała, żeś ją w argenterye, w bogate aparaty, we wszystkie ozdoby całe po Królewsku przybrawszy…”

2. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które darem swojej modlitwy, konkretnej pomocy oraz ofiarą pieniężną wspierają rozpoczęty remont naszego kościoła. W ostatnich dniach swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 100zł, z Herman – 300zł, z USA – 100$ i byli parafianie, mieszkający obecnie w Białymstoku – 200zł. Bóg zapłać!

3. Jutro w klasztorku o godzinie 18.30 odbędzie się kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W programie  Msza św., procesja z figurą MB przywiezioną z Fatimy (zabieramy ze sobą świece bądź lampiony) i apel fatimski. Tego dnia w klasztorku Mszy św. o godz. 9.00 nie będzie.

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Piotr Stankowski, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Diana Łupińska, panna zamieszkała w miejscowości Rzońce parafia Sokoły. Zapowiedź II. Piotr Mościcki, kawaler zamieszkały w Kruszewie parafia Kobylin i Mariola Wilczewska, panna zamieszkała w Jeżewie Nowym parafii tutejszej. Zapowiedź II. Tomasz Kurowski, kawaler zamieszkały w Broniszewie i Beata Chrzanowska, panna zamieszkała w Złotorii. Zapowiedź I.

5. Pragniemy ponowić naszą prośbę kierowaną do wszystkich uzdolnionych muzycznie parafian, aby rozważyli możliwość śpiewania w chórze parafialnym. Szczególnie potrzebne są męskie głosy. Chętni mogą zgłaszać się do Pana Mateusza – organisty (tel. 889265884).

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, wyjeżdżających na wakacyjny obóz z ks. Jarosławem

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Henryka Tworkowskiego, lat mieszkańca Tykocina. Wieczny odpoczynek…