XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Sprawcie sobie trzosy, które nie niszczeją – Chwila spędzona z Bogiem nigdy nie przestanie istnieć, staje się naszą szczęśliwością i wiecznością. Chwila, w której unikamy naszego Pana, staje się otchłanią, czarną dziurą, której już nigdy nie wypełnimy łaską.

1. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – doroczny odpust w naszej parafii. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Oficjał Sądu Biskupiego ks. Prałat Ireneusz Borawski. Bardzo proszę asystę procesyjną, strażaków, osoby noszące feretrony i chorągwie o właściwe i wcześniejsze ich przygotowanie. Zapraszam także do udziału w liturgii i procesji odpustowej wszystkich ministrantów, dzieci które w tamtym roku przystąpiły do I Komunii Świętej oraz dziewczynki sypiące kwiatki!

Po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół. Z wdzięcznością przynieśmy do kościoła pierwociny kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, aby Bóg za przyczyną Wniebowziętej ustrzegł je od wszelkiej szkody oraz by służyły ludziom i zwierzętom.

2. Burmistrz Tykocina Pan Krzysztof Chlebowicz i Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki – Pan Tadeusz Wądołowski, kierują do nas zaproszenie na XIV Tykocińską Biesiadę Miodową, która odbędzie się w dniach 17 i 18 sierpnia br. Szczegółowy plan spotkań wywieszony jest na plakatach.

Muzeum w Tykocinie, Fundacja im. Mikołaja z Radomia oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie zapraszają na wernisaż wystawy „Gorzka chwała – powstanie 1863 roku” który rozpocznie się dzisiaj o godzinie 13.00 na dziedzińcu „Alumnatu”.

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Daniel Ołdziej, kawaler zamieszkały w Broniszewie parafii tutejszej i Agnieszka Ewa Kostur, panna zamieszkała w Ruszowie, parafia Łabunie. Zapowiedź II. Sebastian Szczepański, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Katarzyna Miastkowska, panna zamieszkała w Białymstoku, parafii Wszystkich Świętych. Zapowiedź I. Sławomir Żendzian, kawaler zamieszkały w Broniszewie parafii tutejszej i Monika Michalczuk, panna zamieszkała w Hajnówce, parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapowiedź I.

4. Pragnę podziękować osobom, które z troską myślą o pilnie potrzebnym remoncie naszej świątyni, za składane  ofiary i dar modlitwy. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący darczyńcy: anonimowy ofiarodawca z Siekierk – 200zł, z Tykocina – 200zł, 100zł i 50zł. Bóg zapłać.

Otrzymałem w tym tygodniu zamówiony projekt ogrzewania naszego kościoła, który chciałbym dołączyć do kompleksowego remontu naszego kościoła.

DSC_0515

DSC_0516

5. Zwracam się z prośbą o zorganizowanie wieńców dożynkowych do rodzin z miejscowości: Siekierki, Stelmachowo, Saniki. Pozostałe miejscowości mogłyby być reprezentowane choćby przez kompozycje kwiatowe. Termin dożynek ogłoszę podczas dorocznego odpustu Wniebowzięcia N.M.P.

Otrzymaliśmy zaproszenie na dożynki diecezjalne, które w tym roku odbędą się w dniu 8 września 2013 r. w bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach.