XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – doroczny odpust w naszej parafii. Sumie odpustowej o godzinie 12.00 – przewodniczył będzie ks. Mariusz Szulc – Wicedyrektor Diecezjalnego Radia Nadzieja.

Bardzo proszę asystę procesyjną, osoby noszące feretrony i chorągwie o właściwe i wcześniejsze ich przygotowanie. Zapraszam także do udziału w liturgii i procesji odpustowej wszystkich ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki i wszystkie osoby zaangażowane w przebieg procesji!

W tym dniu po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół. Z wdzięcznością przynieśmy do kościoła pierwociny kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, aby Bóg za przyczyną Wniebowziętej ustrzegł je od wszelkiej szkody oraz by służyły ludziom i zwierzętom.

2. W tym tygodniu w czwartek (13 sierpnia) kończymy nasze wieczorne Msze Święte i Apel Jasnogórski w łączności z Pielgrzymami zmierzającymi na Jasną górę. Dziękujemy wszystkim, którzy codziennie gromadzili się na tej modlitwie.

3. Dziękujemy paniom z Łopuchowa za sprawne i dokładne posprzątanie kościoła.

4. W najbliższy czwartek 13 sierpnia br. zapraszamy, do klasztorku wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne Nabożeństwo Fatimskie – początek o godzinie 18.30. Pamiętajmy o przyniesieniu ze sobą świec.

5. Dziękujemy wszystkim osobom, grupom osób za życzliwe wspieranie prac związanych z remontem naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy; z Łopuchowa – 200zł, z Siekierk – 200zł, Suwałk – 100zł, Dobek – 100zł, Herman – 400zł, anonimowy ofiarodawca – 100zł, Grupa AA funkcjonująca przy naszej parafii – 400zł oraz Koło Różańcowe z Pl. Czarnieckiego – 500zł. Bóg zapłać!

Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do pełnienia służby wobec całego Kościoła.

6. W związku ze złożeniem rezygnacji Pana Adama Malesińskiego z funkcji kościelnego, którą pełnił od 2007 roku – poszukujemy kandydata lub kandydatki na to stanowisko. Bliższe informacje można uzyskać poprzez korespondencję e-mail, FB, telefon, bądź indywidualny kontakt z księdzem Proboszczem.

7. Niebawem odbędą się uroczystości Pierwszej Komunii świętej w związku z przygotowaniami chciałbym zaprosić na najbliższy piątek – 14 sierpnia br. na godzinie 19.00 – tatusiów dzieci z odpowiednim sprzętem (grabie) do przygotowania tymczasowego parkingu, przy zabudowaniach parafialnych przy plebanii. Mile widziana obecność wszystkich, wtedy zdążymy z końcem prac przed zmrokiem.

8. W dniu dzisiejszym kończy się VIII Festiwal Tykocin Królewskie Śpiewanie 2020. O godzinie 18.00 rozpoczną się na Placu Czarnieckiego – zabawy dla dzieci, a także plenerowy seans filmu pt. „Mia i biały lew”, wyświetlany w ramach Letniego Kina Nadziei. W imieniu organizatorów – zapraszamy. Wstęp wolny.