XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższy wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – doroczny odpust w naszej parafii. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. prof. Andrzej Dębski – Prefekt Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium w Białymstoku.

Bardzo proszę asystę procesyjną, strażaków, osoby noszące feretrony i chorągwie o właściwe i wcześniejsze ich przygotowanie. Zapraszam także do udziału w liturgii i procesji odpustowej wszystkich ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki i wszystkie osoby zaangażowane w przebieg procesji!

Po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół. Z wdzięcznością przynieśmy do kościoła pierwociny kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, aby Bóg za przyczyną Wniebowziętej ustrzegł je od wszelkiej szkody oraz by służyły ludziom i zwierzętom.

2. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Damian Choiński, kawaler zamieszkały w miejscowości Cibory Witki, parafia Zawady i Sylwia Sawicka, panna zamieszkała w Siekierkach, parafii tutejszej, zapowiedź II; Adrian Krzewski, kawaler zamieszkały w Nieciecach parafii tutejszej i Aneta Plebańska, panna zamieszkała w parafii św. Karola Boromeusza w Białymstoku, zapowiedź I.

3. Składamy podziękowanie wszelkim formom zainteresowania się remontem naszego kościoła i okazywane wsparcie. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujące osoby: anonimowy ofiarodawca z Radul – 100$, z Tykocina 600zł, Sierk – 500zł, Tykocina 50zł oraz pielgrzymi, uczestniczący w pielgrzymce do Sanktuarium w Obórach – 1 600zł. Składamy także podziękowania za ufundowanie flakonów na kwiaty do ołtarza głównego. Bóg zapłać!

4. Centrum Kultury serdecznie zaprasza wszystkich statystów oraz mieszkańców gminy Tykocin w dniu 19.08.17 o godzinie 18 na projekcję filmu ” Jerry ” do Zespołu Szkół i Przedszkole w Tykocinie.

Zachęcamy także do uczestnictwa w XVIII Tykocińskiej Biesiadzie Miodowej, która odbędzie się już za tydzień w dniach 19 i 20 sierpnia br. przewidziane jest wiele atrakcji, wśród których w najbliższą niedzielę zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pszczelarzy. Więcej informacji na plakatach wiszących w mieście.

5. Dziękujemy Paniom z Kolonii Tykocin za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (19 sierpnia br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z

6. Zachęcamy do lektury jednego z najpoczytniejszych tygodników w kraju – Gościa Niedzielnego. To specjalna propozycja dla osób stawiających wyższe wymagania swojej wierze, poszukujących. Egzemplarze w cenie 5 zł za sztukę wyłożone są pod amboną.