XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Przyjmując normalne pożywienie sprawiamy, że powoli przekształca ono nasze ciało, staje się naszym ciałem. Gdy przyjmujemy Ciało Chrystusa – to my się przekształcamy, „wtapiamy się” w Jego Ciało, stajemy się do Niego podobni. 

         1. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – doroczny odpust w naszej parafii. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. Robert Szulencki – zastępca Redaktora Naczelnego – Głosu Katolickiego.

Bardzo proszę asystę procesyjną, strażaków, osoby noszące feretrony i chorągwie o właściwe i wcześniejsze ich przygotowanie. Zapraszam także do udziału w liturgii i procesji odpustowej wszystkich ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki i wszystkie osoby zaangażowane w przebieg procesji!

Po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół. Z wdzięcznością przynieśmy do kościoła pierwociny kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, aby Bóg za przyczyną Wniebowziętej ustrzegł je od wszelkiej szkody oraz by służyły ludziom i zwierzętom.

2. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 13 września 2015 r. o godz. 12.00 w Bazylice pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu. Zaproszenie na tę uroczystość kierowane jest do wszystkich wiernych, szczególnie rolników oraz osoby i instytucje związane z rolnictwem. Tegoroczne dziękczynienie odbywać się będzie pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Będziemy się modlić w intencji naszej wsi o aktywny jej udział w życiu Kościoła i Narodu. W uroczystościach tych uczestniczyć będzie także delegacja z naszej parafii wraz z wieńcem dożynkowym.

3. Pragniemy na ręce Pana Burmistrza Krzysztofa Chlebowicza założyć podziękowania za dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dzieci z naszej parafii.

Trwają prace remontowe przy organach kościelnych, w chwili obecnej nie stać jest nas na gruntowny remont tego instrumentu. Niebawem rozpocznie modernizacja przyłącza energetycznego naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy darem modlitwy i ofiarami wspierają ideę poważnych wyzwań remontowych, stojących przed naszą Wspólnotą. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: anonimowi ofiarodawcy z USA – 100zł, członkowie Koła Różańcowego z Nowego Miasta – 300zł i anonimowy ofiarodawca – 200zł. Bóg zapłać!

        4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Łukasz Sadowski, kawaler zamieszkały w Sierkach i Dominika Gutowska, panna zamieszkała w Jeżewie Starym, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź II. Michał Backiel kawaler zamieszkały w Tykocinie i Iwona Jedut, panna z parafii Fajsławice. Zapowiedź II.

        5. Przypominamy, że codziennie (do 13 sierpnia br.) o godzinie 21.00 w łączności z pielgrzymami 31 Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę gromadzimy się w naszym kościele parafialnym na Apelu Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

6. W ostatnim tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Krzysztofa Kopczewskiego, lat 45, mieszkańca Tykocina. Wieczny odpoczynek…