XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne

Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody oraz obfite plony. Niebawem rozpocznie się czas żniw, a co za tym idzie – dziękczynienia za tegoroczne plony. Zwracam się zatem do mieszkańców Broniszewa, Jeżewa Nowego i Jeżewa Starego – z prośbą o zorganizowanie wieńców dożynkowych; zachęcam do uczestnictwa w dziękczynieniu za plony pozostałe miejscowości parafii. Termin dożynek zostanie wkrótce ogłoszony.2. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które swoją pomocą, darem modlitwy, ofiarą pieniężną – wspierają ideę remontu naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar w wysokości 100zł złożył anonimowy ofiarodawca. Bóg zapłać!

3. W dniach 23 – 24 lipca br. odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Kazimierza Dolnego, Wąwolnicy, Radecznicy (bazylika Św. Antoniego). Koszt 140zł, zapisy u Pani Ewy Jaroszewskiej tel. 784 044 188. Zapraszamy.

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Mateusz Syryca, kawaler zamieszkały w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej i Karolina Grabowska, panna parafii tutejszej. Zapowiedź II. Tomasza Zaręba, kawaler zamieszkały w parafii Dziadkowice i Edyta Bystrowska, panna zamieszkała w Sanikach parafii tutejszej. Zapowiedź I.

5. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, by odpowiedzieli na apel Kościoła w Polsce – prosimy o wsparcie finansowe i modlitwę za wszystkie ofiary trzęsienia ziemi, które nawiedziło Ekwador 16 kwietnia 2016 r. Z danych Caritas Internationalis wynika, że wskutek trzęsienia ziemi, ponad 660 osób zginęło, a kilkadziesiąt tysięcy pozostaje bez dachu nad głową. Ponad 1100 budynków zostało zniszczonych, w tym 50 szkół. Zniszczeniami najbardziej dotknięte zostały miejscowości biedniejsze i słabiej zurbanizowane, leżące na wybrzeżu nadmorskim Ekwadoru. Caritas Diecezji Łomżyńskiej apeluje o modlitwę oraz zbiórkę do puszek w dniu 17 lipca br.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Wiesława Kurowskiego, lat 52 z Jeżewa Nowego, Śp. Irena Kwiatkowska lat 89 z Kolonii Tykocin. Wieczny odpoczynek…