XIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Odpoczynek jest równie potrzebny jak praca. Prawdziwy wypoczynek polega na odkrywaniu na nowo wartości, które zazwyczaj zaniedbujemy – takie jak kontakt z naturą, radość przyjaźni, bezinteresowna solidarność. Nie zapominajmy, że poza Facebook’iem, WhatsApp’em, Twitter’em, Sms’ami itp. – istnieje prawdziwy, piękny świat.

Pamiętajmy, że wypoczynek ciała wcale nie przeszkadza trosce o ducha. W wakacje także odprawiane będą w naszym kościele Msze Święte, będzie także możliwość nawiedzenia świątyni i indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Proszę szczególnie rodziców – dopilnujcie obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, was i waszych dzieci, zwłaszcza kiedy przebywają poza rodzinnym domem! Serdecznie witamy przybywających do nas Wakacyjnych Gości.

Zapraszamy na niedzielne Msze święte –

w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00, w klasztorku 9.00 i 11.00.

W dni powszednie godzina 6.30 i 17.00, w klasztorku godzina 9.00

2. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Nabożeństwo tych dni zostaną odprawione po Mszy świętej o godzinie 17.00.

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Maciej Zimnoch, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Aleksandra Zdrodowska, panna zamieszkała w parafii Świętego Karola Boromeusza w Białymstoku. Zapowiedź II. Mateusz Okuła, kawaler zamieszkały w Łopuchowie i Aneta Maliszewska, panna zamieszkała w Nieciecach, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I. Daniel Cimoch, kawaler zamieszkały w Łaziukach – parafia Krosno i Kamila Dąbrowska, panna zamieszkała w Tykocinie. Zapowiedź I.

4. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą odprawiane w porządku świątecznym o godzinie 8.00; 10.00 i 17.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wspieranie dzieł prowadzonych przez Stolicę Apostolską.

5. Zamek w Tykocinie zaprasza w dniu dzisiejszym na koncert muzyki klasycznej, który odbędzie się w godzinach 13.00 – 13.30 oraz 14.00 – 14.30. Wykonawcy: Urszula Kropiewnicka – sopran, Sylwia Wojciechowska – sopran, Michał Kopyciński – fisharmonia. Wstęp wolny.

6. Dziękujemy wszystkim osobom, które z troską myślą o trwającym remoncie kościoła, wspierając tę ideę modlitwami i składanymi ofiarami. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina 100zł, 400zł oraz członkinie Koła Różańcowego z Siekierk (zelatorka Pani Malecka) – 300zł. Bóg zapłać!

7. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Jacka Rakowicza. lat 41, pochodzącego z Tykocina. Wieczny odpoczynek…