XIII Dzień Papieski – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XIII Dzień Papieski – ogłoszenia parafialne

„Najtrudniejsze chwile przeżywa ateista wtedy, kiedy czuje się wdzięczny, a nie wie, komu ma dziękować”

W ramach Dni Kultury Katolickiej obchodzimy w dniu dzisiejszym XIII Dzień Papieski. Chciałbym podziękować osobom, które bardzo gorliwie zaangażowały się w przygotowanie tych uroczystości.

W podziękowaniach pozwolę sobie wyróżnić Panie Marzenę Pisarską – Kalisty, Celinę Kalinowską, Hannę Gładysz i Pana Tadeusza Wądołowskiego – głównych organizatorów i wykonawców tego szlachetnego pomysłu. Dziękuję także wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Santo Subito – Papież Dialogu”. Słowa wdzięczności kieruję także pod adresem sponsorów oraz patrona medialnego uroczystości – Radia Nadzieja i tygodnika Głos Katolicki. Bóg zapłać!

Jak zapowiadaliśmy w dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbierać będziemy datki na stypendia dla zdolnej młodzieży – żywy pomnik błogosławionemu Janowi Pawłowi II. 

          2. W tym tygodniu przypada Dzień Nauczyciela. Tyle w naszym życiu zawdzięczamy umiejętnościom i kulturze Wychowawców – pragnę Wam życzyć drodzy Nauczyciele – dużo cierpliwości, wdzięczności i szacunku w środowisku naszej Wspólnoty. Zapraszam Wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji nauczycieli. Poniedziałkowy Różaniec ofiarujemy w intencji nauczycieli.

                Pragnę też zwrócić się do nauczycielskiego grona ze słowami życzeń: niech Najwyższy Nauczyciel obdarza Was hojnością swego błogosławieństwa, aby niełatwa misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy i katechety przyniosła jeszcze lepsze efekty, satysfakcję i radość. Przyjmijcie Drodzy Nauczyciele od nas kapłanów, pracujących w parafii Tykocin życzenia zdrowia, zadowolenia, optymizmu oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

       3. W następną niedzielę rozpoczniemy tydzień naszych modlitw w intencji misji. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji w świecie.

         4. Od dzisiejszej niedzieli można po każdej Mszy Świętej oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej zamawiać całoroczne modlitwy za naszych bliskich zmarłych tzw. Wypominki. Czytane są one w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00.

         Zbliżają się szczególne święta, dlatego powinniśmy intensywniej myśleć o porządku na mogiłach naszych bliskich. Zwracam się zatem z gorącym apelem o uszanowanie godności tego wyjątkowego miejsca jakim jest grzebalny cmentarz! Nie powinniśmy dbać jedynie o porządek na grobach bliskich; wyrzucane śmieci bezpośrednio za parkan, przy alejkach, bądź co gorsza na mogiły sąsiadów – świadczą o wszystkich! Bardzo proszę o właściwą reakcję na naganne zachowania, na cmentarzu; gdyż to jest nasza wspólna sprawa i troska. Cały cmentarz i jego najbliższe otoczenie świadczy przede wszystkim o nas, czasowych gospodarzach tego miejsca. Proszę także, abyście się zastanowili zanim wyrzucicie uschłe liście, kwiaty, ziemię z doniczek do kontenera, przecież tego typu odpady organiczne można bez problemu zutylizować np. na polu, co obniży rachunki za wywóz śmieci.

         5. Informujemy, że najbliższe spotkanie Rodziny Radia Maryja, z racji pielgrzymki odbędzie się 27 października po Mszy Świętej o godzinie 10.00. Jednocześnie przypominamy, że osoby, które zadeklarowały swój wyjazd do Sokółki powinny uregulować opłaty do 15 października br.

          6. Dziękujemy wszystkim, którzy z troskliwie wspierają nasze zabiegi o poszukiwanie źródeł finansowania remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: Jan Grzegorzewski z Tykocina, ul. Nadkanalna 6 – 2 000zł; anonimowy ofiarodawca z Sierk – 100zł. Bóg zapłać!

        7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Artur Wilczewski, kawaler zamieszkały Jeżewo Nowe i Marlena Rodowicz, panna zamieszkała w Broniszewie, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź II.

        8. W ostatnim tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Teresy Rakowicz lat 81 oraz Śp. Michałka. Wieczny odpoczynek…