XII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Pragnę bardzo serdecznie podziękować młodzieży i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania Sakramentu Bierzmowania, które odbyły się w miniony wtorek.

Dziękuję ks. Jarosławowi – Wikariuszowi, głównemu koordynatorowi tej uroczystości, scholii parafialnej, która zebrała jednoznaczne pochlebne opinie o swoich umiejętnościach wokalno-muzycznych, animatorom poszczególnych grup oraz młodzieży i ich rodzicom. Bogu dzięki za Dar, który w tak pięknej oprawie przyjęła grupa młodzieży naszej parafii.

bierzmowanie 2013

2. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marcin Dąbrowski, kawaler zamieszkały w Sanikach i Małgorzata Żukowska, panna zamieszkała w Sawinie, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I.

3. Trwają dni modlitw o urodzaje i szczęśliwe tegoroczne zbiory oraz błogosławieństwo Boże w pracy rolników. W najbliższym tygodniu modlimy się z mieszkańcami Łopuchowa – 30 czerwca br. godzina 14.00.

4. Organizowany jest wyjazd dla dzieci na obóz w Białogórze koło Łeby, w dniach od 15 do 25 lipca br. Koszt 400 zł + 120zł (dojazd). Bliższe informacje u ks. Wikariusza.

5. Fundacja „Pomóż mi” składa podziękowania wiernym parafii Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie za życzliwe wsparcie akcji zbierania funduszy Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Wolontariusze zebrali ogółem 2 618 zł 27 gr.; z czego 1581 zł 93 gr. przy kościele parafialnym.

6. Chciałem podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przekazaną mi kwotę 4 400zł oraz młodzieży, która we wtorek przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania i złożoną ofiarę w wysokości 4 500zł. Pragnąłbym, aby po tej szlachetnej inicjatywie pozostał konkretny ślad w naszym kościele. Zamówiłem zatem dębową szafę na ornaty i alby do naszej zakrystii; gdyż niezbędną staje się konieczność zakupienia takiego mebla, aby nie niszczały cenne fundowane przez lata szaty liturgiczne. Ofiarodawcom – Bóg zapłać.

Dziękuję też za ofiary, które w ostatnim czasie na potrzeby remontu naszej świątyni złożyły następujące osoby i miejscowości – Jeżewo Stare – 2 750zł; anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 200zł, 100zł i 300zł. Bóg zapłać!

7. W tym tygodniu przypada liturgiczne Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą odprawiane o godzinie 8.00; 10.00 i 12.00.

8. Muzeum w Tykocinie, Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza 29 czerwca 2013 r. (sobota) o godzinie 18.00 do wielkiej synagogi na wernisaż wystawy fotografii Kadisz dla litewskich drewnianych synagog oraz koncert muzyki klezmerskiej.