XII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne, w końcu wakacje! - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne, w końcu wakacje!

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Odpoczynek jest równie potrzebny jak praca. Powinien on być jakby dokończeniem piękna stworzenia, które nie przesłania, ale w jeszcze cudowniejszy sposób ukazuje nam Stwórcę. Nie zapominajmy co jest źródłem prawdziwego wytchnienia. Wypoczynek ciała wcale nie przeszkadza trosce o ducha.

W wakacje także odprawiane będą w naszym kościele Msze Święte, będzie także możliwość nawiedzenia świątyni i indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Prosimy szczególnie rodziców – dopilnujcie obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, was i waszych dzieci, zwłaszcza kiedy przebywają poza rodzinnym domem! Serdecznie witamy przybywających do nas Wakacyjnych Gości.

Zapraszamy na niedzielne Msze święte –

w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00,

w klasztorku 9.00 i 11.00.

W dni powszednie godzina 6.30 i 17.00, w klasztorku godzina 9.00

2. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie zostanie odprawione po Mszy świętej o godzinie 17.00.

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Przemysław Maliszewski, kawaler i Beata Czeladko, panna – oboje parafii tutejszej – zapowiedź II; Piotr Wilczewski, kawaler zamieszkały w parafii Radule i Justyna Dzienis, panna zamieszkała w Tykocinie parafii tutejszej – zapowiedź II; Karol Malecki, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Edyta Okuła, panna zamieszkała w Sierkach, oboje parafii tutejszej – zapowiedź I; Adrian Wyrwas, kawaler zamieszkały w Jeżewie Starym i Joanna Bokina, panna zamieszkała w Tykocinie, oboje parafii tutejszej – zapowiedź I.

4. Muzeum w Tykocinie zaprasza na koncert pt. „JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE”, który odbędzie się 1 lipca 2017 r. o godz. 19.00, jako impreza towarzysząca XXIV Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Wystąpią: Bogna Forkiewicz – sopran Dariusz Wójcik – bas Rafał Lewandowski – fortepian.

         2 lipca 2017 r o godz. 17:00 na Zamku w Tykocinie odbędzie się druga część XIV Moniuszkowskiego Festiwalu CZTERY PORY ROKU 2017. Zapraszamy na koncert pt. „Lato”, który będzie składał się z trzech części:

Część I – Koncert plenerowy na dziedzińcu zamku – PIEŚNI w wersji instrumentalnej.

Część II – Koncert w Sali Szklanej – ARIE i PIEŚNI: solo i w duecie

Część III – Koncert w Sali Szklanej – PIEŚNI w wersji instrumentalnej

WSTĘP WOLNY

5. Dziękujemy Paniom ze Stelmachowa za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (1 lipca br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z tej samej miejscowości.

6. W imieniu Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego informujemy, że w dniach 3.07-12.07 na terenie gminy Tykocin zostaną przeprowadzone etnograficzne praktyki terenowe, w których uczestniczyć będą studenci I roku etnologii (grupa liczy 13 osób). Tematyka praktyk dotyczyć będzie wyobrażeń człowieka na temat przyrody i zwierząt w społeczności lokalnej. Praktyki polegać będą na rozmowach studentów z zainteresowanymi osobami, w oparciu o kwestionariusz. Uzyskany materiał zostanie wykorzystany do napisania przez studentów pracy zaliczeniowej oraz zarchiwizowany w naszym Instytucie. Nie jest planowane udostępnianie materiałów szerszemu odbiorcy. Instytut będzie wdzięczny wszystkim za okazaną pomoc.

7. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą odprawiane w porządku świątecznym o godzinie 8.00; 10.00 i 17.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wspieranie dzieł prowadzonych przez Stolicę Apostolską.

8. Pragniemy na ręce Pana Burmistrza Krzysztofa Chlebowicza i Radnych Miasta – złożyć podziękowania za okazaną pomoc w wysokości 160 000 złotych, która zostanie przeznaczona na dofinansowanie prac przy zewnętrznej elewacji frontonu kościoła i stolarki okiennej świątyni.

         Dziękujemy także dwom parom Państwa Młodych za złożoną ofiarę na remont kościoła w wysokości 400 i 800 złotych. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Dariusza Grela, lat 32 z Jeżewa Nowego i Śp. Stanisława Malinowskiego, lat 76 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…