XII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Niebawem zakończymy Rok Szkolny 2020/2021. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do godnego przygotowania się na nasze wspólne dziękczynienie. Skorzystania ze spowiedzi, jeszcze przed początkiem wakacji. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w najbliższy piątek – 25 czerwca br. na Mszy świętej o godzinie 8.15. Wspólnie z Dyrekcją Zespołu Szkół, nauczycielami, personelem administracyjnym, dziatwą szkolną, młodzieżą i rodzicami – dziękować będziemy Bogu za wszelkie łaski jakie towarzyszyły nam w tak trudnym, wyjątkowym roku szkolnym. Serdecznie zainteresowanych zapraszamy!


2. W najbliższą środę 23 czerwca br. o godzinie 11.00 – odbędzie się otwarcie muzeum parafialnego, połączone z zakończeniem głównego etapu prac remontowo-konserwatorskich naszego kościoła. Uroczystość rozpocznie Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem J.E. Ks. Janusza Stepnowskiego – Biskupa Łomżyńskiego. Następnie usłyszymy cykl krótkich wykładów, który rozpocznie Pani Magdalena Gawin – wice Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków; Pan dr. Arkadiusz Koperkiewicz opowie o historii krypty dziedziców, znajdującej się pod prezbiterium naszego kościoła i o wynikach przeprowadzonych prac archeologicznych; Pani Prof. Anna Oleńska przedstawi historyczną analizę wystroju świątyni: Pan Przemysław Gorek zaprezentuje przebieg prac konserwatorskich, zastosowane rozwiązania oraz odkryte tajemnice. Całość zakończy zwiedzanie świątyni, krypt i muzeum. Dla uczestników, biorących udział w uroczystości przewidziane są specjalne albumy, opisujące historię naszego kościoła oraz przeprowadzonych prac remontowych. Serdecznie zapraszamy.

3. W dniu dzisiejszym o godzinie 13.00 – w kinie Hetman odbędzie się promocja książki Pani Ewy Cywińskiej (wieloletniej kierowniczki Muzeum w Tykocinie) pt. Mój Tykocin. Spotkanie poprowadzi Pan Wojciech Cymbalisty. Wstęp wolny.

4. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej są zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na KUL i cele edukacyjne Diecezji.

5. Pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na spektakl teatralny pt. „Tajemnica Eucharystii”, który powstał na podstawie objawień Cataliny Rivas – początek godz. 19.00, sala remizy O.S.P. w Tykocinie. Wstęp wolny.

6. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory Biblijne”, które odbędzie się na plebanii w najbliższą środę o godzinie 19.30. Tematem konferencji oraz wspólnej dyskusji – będzie – spór o tradycje. Zapraszamy.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy z życzliwością i systematycznie wspierają ideę remontu naszego kościoła w ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: anonimowy ofiarodawca– 500, rodzice Państwa Młodych – 500zł, anonimowy ofiarodawca ze Skalbmierza – 200zł. Bóg zapłać!