XII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólnotowe świętowanie. Osobom, czynnie zaangażowanych w przebieg i przygotowanie procesji. 


Dziękuję ks. Marcinowi, ks. Andrzejowi, ks. Pawłowi za uczestnictwo i przewodniczenie poszczególnym etapom procesji, dziękuję Panu Organiście, pocztowi sztandarowemu strażaków z Tykocina, ministrantom, Pani od lat opiekującej się procesjami w naszej parafii, całej asyście procesyjnej, dziatwie i młodzieży noszącym feretrony, chorągwie i inne procesyjne przedmioty, władzom samorządowym, pracownikom gospodarki komunalnej, wszystkim tym, którzy udekorowali ołtarzyki oraz trasę przemarszu. Były to wyjątkowe przeżycia dla całej naszej parafii. Modlitwą wyrażamy naszą wdzięczność tym, którzy tak licznie (z różnych stron świata) przybyli na wspólne świętowanie wdzięczności Bogu za Jego hojne dary.

Dziękujemy także Państwu Emilii i Mariuszowi Jabłońskim, za ufundowanie lodów wszystkim młodszym uczestnikom procesji. 

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na wieczorną Mszę Świętą o godzinie 17.00 i modlitwę śpiewanych nieszporów. Na zakończenie Oktawy – w najbliższy czwartek odbędzie się specjalne nabożeństwo tzw. „Ostatni Nieszpór”, połączony z błogosławieństwem dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów, na zakończenie procesja eucharystyczna. Ponownie serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w procesji dzieci i młodzież!

Modlitwy Oktawy Bożego Ciała, są połączone z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi. Jest to także dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w poniedziałek mieszkańców miejscowości Hermany, Nieciece, Kiermusy, Sierki i Saniki;

– we wtorek mieszkańców miejscowości Sawino, Lipniki, Siekierki, Dobki, Bagienki;

– w środę mieszkańców miejscowości Broniszewa, Popowlan, Stelmachowa.

         Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

Natomiast w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w tym dniu, z racji święta nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę  Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; Msze Święte tego dnia będą odprawiane o godzinie 8.00 i 17.00. Ofiary składane na tace są przeznaczone „na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do pełnienia należytej służby wobec całego Kościoła.

2. Kończą się dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Najbliższe modlitwy o urodzaje odbędą się:

30 czerwca – godzina 14.00 – Stelmachowo;

30 czerwca – godzina 15.00 – Jeżewo Nowe.

3. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbierane są ofiary do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

         4. Muzeum w Tykocinie zaprasza 29 czerwca br. o godzinie 18.00 do Domu Talmudycznego na spotkanie z Magdaleną Stopą, autorką książki pt. „Podwaliny, Drewniane domu i ich mieszkańcy” – wśród 20 opisanych drewnianych domów są dwa domy z Tykocina.

         5. Dziękujemy wszystkim, którzy z życzliwością i systematycznie wspierają ideę remontu naszego kościoła w ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: z Broniszewa 200zł i 500zł; Tykocina 100$, Małżeństwo Emerytów z XIII emerytury – 300zł. Bóg zapłać!

         6. W następną niedzielę wolontariusze komitetu „Stop pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.

7. Dziękujemy młodzieży, która przyjmie Sakrament Bierzmowania i ich rodzicom – za posprzątanie kościoła na dzisiejszą uroczystość,  z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę 29 czerwca br. na godzinę 10.00 – zwracamy się do rodzin z ul 11 Listopada.

8. W dniu 17 czerwca 2019 r. ukazało się „Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ataków nienawiści wobec katolików w Polsce”. Arcybiskup Stanisław Gądecki wspomina w nim o atakach nienawiści wobec katolików w Polsce oraz o głośnych w ostatnim czasie profanacjach, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie. W związku z tym w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach i kaplicach Diecezji Łomżyńskiej, na zakończenie każdej Mszy świętej przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…” Zachęcamy również do zapoznania się z Oświadczeniem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Juliana Kleczkowskiego, lat 73, mieszkańca Tykocina. Wieczny odpoczynek…