XII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję osobom, które życzliwie włączyły się w przygotowanie i przebieg tego święta, wszystkim czynnie zaangażowanych w przebieg i przygotowanie procesji

osobom, które stroiły ołtarzyki, asyście procesyjnej, ministrantom, reprezentacji strażaków, dzieciom pierwszokomunijnym, mamom, które tak pięknie wspierały swoje pociechy, dziatwie i młodzieży noszącym feretrony, chorągwie i inne procesyjne przedmioty, władzom samorządowym, Policji zabezpieczającej trasę przemarszu, rodzinom, które udekorowały swoje posesje i domy. Każdego uczestnika eucharystycznej procesji obejmujemy wdzięcznością i modlitwą.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na wieczorną Mszę Świętą o godzinie 17.00 i modlitwę śpiewanych nieszporów. Na zakończenie Oktawy – w najbliższy czwartek odbędzie się specjalne nabożeństwo tzw. „Ostatni Nieszpór”, połączony z błogosławieństwem dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów. Natomiast w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w tym dniu, z racji święta nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą, połączone z tymi uroczystościami będą  odprawiane o godzinie 17.00. Zapraszamy.

Modlitwy Oktawy Bożego Ciała, są połączone z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi. Jest to także dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku ze zbliżającym się zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w poniedziałek mieszkańców miejscowości Hermany, Nieciece, Kiermusy, Sierki i Saniki;

– we wtorek mieszkańców miejscowości Sawino, Lipniki, Siekierki, Dobki, Bagienki;

– w środę mieszkańców miejscowości Broniszewa, Popowlan, Stelmachowa.

Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

2. Pragnę przypomnieć, że niebawem kończy się Rok Szkolny 2013/2014. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do godnego przygotowania się na nasze wspólne dziękczynienie i skorzystania ze spowiedzi, jeszcze przed początkiem wakacji. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w najbliższy czwartek – 26 czerwca br. na Mszy świętej o godzinie 8.30. Wspólnie z Dyrekcją Zespołu Szkół, nauczycielami, personelem administracyjnym, dziatwą szkolną, młodzieżą i rodzicami – dziękować będziemy za wszelkie łaski boże jakie towarzyszyły nam w naszych wysiłkach i sukcesy tego czasu. Proszę, by nikogo nie zabrakło. Serdecznie zapraszamy!

3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbierane są do puszek ofiary na KUL i cele edukacyjne diecezji.

4. Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ofiary składamy na tzw. Świętopietrze i są one przeznaczone na wsparcie działań Stolicy Apostolskiej w jej służbie wobec całego Kościoła.

5. Pragniemy podziękować za życzliwość z jaką spotyka się remont naszego kościoła. Tak za dar modlitw jak i ofiary pieniężne. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: anonimowy ofiarodawca 3 000zł; anonimowy ofiarodawca z Sierk – 400zł, z Broniszewa – 500zł, z Tykocina – 200zł, z Tykocina – 500zł, z Siekierk Kolonii 400zł, Tykocina – 300zł.

Dziękuję także właścicielom dwóch firm z Tykocina, które pomogły zorganizować wyładunek pierwszej partii dachówki przeznaczonej na dach naszego kościoła. Bóg zapłać!

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marcin Zambrzycki, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Justyna Bartnikiewicz, panna zamieszkała w Tykocinie, oboje parafii tutejszej, zapowiedź II; Krzysztof Markowski, zamieszkały w Sawinie parafii tutejszej i Anna Baranowska, panna zamieszkała w Białymstoku, parafii Matki Bożej z Gwadelupe, zapowiedź I.

7. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Zdzisława Kropiewnickiego, lat 60 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…