XI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Pragnę przypomnieć, że niebawem kończy się Rok Szkolny 2012/2013. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do godnego przygotowania się na nasze wspólne dziękczynienie i skorzystania ze spowiedzi, jeszcze przed początkiem wakacji.

Z sakramentu tego można skorzystać codziennie podczas sprawowanych nabożeństw. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w najbliższą niedzielę – 23 czerwca br. na Mszy świętej o godzinie 10.00. Wspólnie z nauczycielami, dziatwą szkolną, młodzieżą i rodzicami – dziękować będziemy za wszelkie łaski boże jakie towarzyszyły nam w naszych wysiłkach i sukcesy tego czasu.

         2. W dniu 18 czerwca br. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski udzieli  85 osobowej grupie młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Pamiętajmy w naszych indywidualnych modlitwach o powołanych do łaski tego Sakramentu.

         Spowiedź kandydatów do Bierzmowania oraz świadków w poniedziałek od godziny 17.30.

         3. Trwają dni modlitw o urodzaje i szczęśliwe tegoroczne zbiory oraz błogosławieństwo Boże w pracy rolników. W najbliższym tygodniu modlimy się z mieszkańcami Tykocina – Kaczorowo w niedzielę 23 czerwca o godzinie 19.00.

         4. Przed tygodniem odbyło się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Głównymi tematami poruszanymi podczas obrad były: kwestie negatywnie rozpatrzonych wniosków o dofinansowanie oraz planów konkursowych w niedalekiej przyszłości, potrzeba pilnego uruchomienia procedur rozbudowy cmentarza parafialnego, zagospodarowanie na cele społeczne „Kina Hetman”, opieka duszpasterska nad klasztorkiem oraz miejscowościami najbardziej oddalonymi od kościoła parafialnego. Szczegółowe informacje, dotyczące przebiegu dyskusji u radnych parafialnych.

         5. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na KUL i cele edukacyjne diecezji.

         6. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Kazimierza Bojara, lat 68 mieszkańca Stelmachowa oraz Konstantego Żukowskiego, lat 86, mieszkańca Sawina. Wieczny odpoczynek…