XI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Za nami piękna Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie włączyli się we wspólnotowe świętowanie. Osobom, czynnie zaangażowanych w przebieg i przygotowanie procesji.

Dziękuję ks. Prałatowi, ks. Marcinowi, ks. Andrzejowi, ks. Maciejowi za uczestnictwo i przewodniczenie poszczególnym etapom procesji, dziękuję chórowi parafialnemu i Panu Organiście, dwóm pocztom sztandarowym strażaków, ministrantom, asyście procesyjnej, dziatwie i młodzieży noszącym feretrony, chorągwie i inne procesyjne przedmioty, władzom samorządowym, pracownikom gospodarki komunalnej, wszystkim tym, którzy udekorowali ołtarzyki oraz trasę przemarszu. Były to wyjątkowe przeżycia dla całej naszej parafii. Modlitwą wyrażamy naszą wdzięczność tym, którzy tak licznie przybyli na wspólne świętowanie wdzięczności Bogu za Jego hojne dary.

Składamy także podziękowania wszystkim uczestnikom i sponsorom I Parafialnego Turnieju Piłki Nożnej „W gałę na chwałę”. Zabawa była wyśmienita, aż trudno było „odgwizdać” koniec. Może warto niebawem powtórzyć takie rozgrywki w poszerzonym gronie. Na ręce Dyrektora Zespołu Szkół kierujemy podziękowania za udostepnienie boiska i ufundowanie pucharów zwycięzcom. Dziękujemy także sponsorom pozostałych nagród Państwu Mariuszowi i Emilii Jabłońskim, oraz Markowi i Emilii Potrzebkom.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na wieczorną Mszę Świętą o godzinie 17.00 i modlitwę śpiewanych nieszporów. Na zakończenie Oktawy – w najbliższy czwartek odbędzie się specjalne nabożeństwo tzw. „Ostatni Nieszpór”, połączony z błogosławieństwem dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów, na zakończenie procesja eucharystyczna. Ponownie zachęcamy do uczestnictwa w procesji dzieci i młodzież.

Natomiast w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w tym dniu, z racji święta nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą, połączone z tymi uroczystościami będą  odprawiane o godzinie 17.00. Zapraszamy.

Modlitwy Oktawy Bożego Ciała, są połączone z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi. Jest to także dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku ze zbliżającym się zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w poniedziałek mieszkańców miejscowości Hermany, Nieciece, Kiermusy, Sierki i Saniki;

– we wtorek mieszkańców miejscowości Sawino, Lipniki, Siekierki, Dobki, Bagienki;

– w środę mieszkańców miejscowości Broniszewa, Popowlan, Stelmachowa.

         Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

2. Kończą się dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Najbliższe modlitwy o urodzaje odbędą się:

18 czerwca br. 

o godzinie 14.00 – Hermany,

o godzinie 19.00 – Sierki,

o godzinie 19.00 – Popowlany,

25 czerwca br.

o godzinie 14.00 – Kolonie Stelmachowo (w kościele)

o godzinie 15.00 – Łopuchowo.

3. Niebawem zakończymy Rok Szkolny 2016/2017. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do godnego przygotowania się na nasze wspólne dziękczynienie. Skorzystania ze spowiedzi, jeszcze przed początkiem wakacji. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w najbliższy czwartek – 22 czerwca br. na Mszy świętej o godzinie 8.15. Wspólnie z Dyrekcją Zespołu Szkół, nauczycielami, personelem administracyjnym, dziatwą szkolną, młodzieżą i rodzicami – dziękować będziemy Bogu za wszelkie łaski jakie towarzyszyły nam w naszych wysiłkach i sukcesy tego czasu. Proszę, by nikogo nie zabrakło. Serdecznie zainteresowanych zapraszamy!

Przypominamy jednocześnie, że zakończenie Roku Szkolnego, połączone z wręczeniem świadectw, odbędzie się w najbliższy piątek 23 czerwca o godzinie 8.30.

4. Za tydzień po każdej Mszy Świętej zbierane są do puszek ofiary na KUL i cele edukacyjne diecezji.

5. Dziękujemy Paniom z ul. Wiesiołowskiego i Nadkanalnej za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (24 czerwca br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin ze Stelmachowa.

6. W dniach od 8 do 9 lipca br. organizowana jest pielgrzymka na 26 spotkanie Rodziny Radia Maryja na jasnej Górze. Koszt pielgrzymki 140zł. Wyjazd 8 lipca br. o godzinie 7.00 sprzed kościoła. Zapisy u Pani Eli Słowikowskiej i Krystyny Cackowskiej. Tel 85 7187307  lub 517707583.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Robert Kurkowski, kawaler zamieszkały w parafii świętej Anny w Kolnie i Agnieszka Polak, panna zamieszkała w Siekierkach, parafii tutejszej – zapowiedź II; Tomasz Romanowski, kawaler zamieszkały w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Białymstoku i Zofia Jarończyk, panna zamieszkała w Sanikach, parafii tutejszej – zapowiedź II; Przemysław Maliszewski, kawaler i Beata Czeladko, panna – oboje parafii tutejszej – zapowiedź I; Piotr Wilczewski, kawaler zamieszkały w parafii Radule i Justyna Dzienis, panna zamieszkała w Tykocinie parafii tutejszej – zapowiedź I.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie wspierają podjęty wysiłek remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 200zł, 100zł oraz narzeczeni – 100zł. Bóg zapłać!

9. W ostatnim czasie odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Jadwigi Bralskiej, lat 93 ze Stelmachowa, Śp. Mirosławy Bujnowskiej, lat 63 z Supraśla oraz Śp. Ireneusza Garbowskiego, lat 69 z Białegostoku. Wieczny odpoczynek…