X NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

X NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne

W najbliższą sobotę – 15 czerwca odbędzie się w naszym kościele VII Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej – Tykocin Nadzieja w Chórze. Organizatorami są Urząd Miejski w Tykocinie, Port Kultury oraz nasza parafia.


Wystąpi kilkanaście chórów w różnych kategoriach wiekowych i muzycznych; wśród nich i nasz chór parafialny – Cantate Deo, pod dyrekcją naszego Pana Organisty – Damiana Soroty. Przesłuchania chórów odbywać się będą od godziny 10.45 do 12.15 oraz od godziny 12.45 do 14.00. Ogłoszenie wyników, uroczysta Msza Święta i koncert laureatów o godzinie 15.30. Więcej informacji na plakacie i stronie www.nadziejawchorze.eu. Zapraszamy!

2. W najbliższy czwartek, 13 czerwca br. przypada liturgiczne wspomnienie Św. Antoniego z Padwy doroczny odpust w klasztorku. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 11.00, której przewodniczył będzie Biskup Tadeusz Bronakowski. Uroczystości te będą połączone z poświeceniem, nowo ufundowanej figury św. Franciszka z Asyżu.

Tego też dnia o godzinie 18.30 kolejne Nabożeństwo Fatimskie, przypominamy o przyniesieniu ze sobą świec. 

3. Dziękujemy wszystkim, którzy z życzliwością i systematycznie wspierają nasze parafialne inwestycje, którymi obecnie są remont szafy organowej i ambony, prace przy murze od strony ul. 11 Listopada. Dzięki Waszemu wsparciu i pozyskiwanym środkom kontynuujemy te działania. W ostatnim czasie swój dar na ten cel w wysokości 500zł złożyli rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty. Bóg zapłać!

Słowa podziękowania kierujemy także pod adresem Państwa Emilii i Mariuszowa Jabłońskich, za tradycyjne ufundowanie lodów wszystkim młodszym uczestnikom procesji na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. 

4. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbieramy datki do puszek na wsparcie i rozwój naszej Liturgicznej Służby Ołtarza – ministrantów.  Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na KUL i cele edukacyjne Diecezji.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Wojciech Krukowski, kawaler z parafii Prostki i Sylwia Grabowska, panna parafii tutejszej – zapowiedź I.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Krystyny Ołdziej, lat 88, mieszkanki Broniszewa. Wieczny odpoczynek…