X Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

X Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia 
i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą 
i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.

W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Św., jak we wszystkich kościołach Polski zbierane będą datki do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Rozpoczęliśmy czerwiec miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe – w klasztorku po Mszy Św. o godzinie 9.00, w kościele parafialnym po Mszy Św. o godzinie 17.00. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

3. Niebawem 13 czerwca (w następny poniedziałek) wspominać będziemy w liturgii Św. Antoniego, doroczny odpust w klasztorku. Msza Święta połączona z procesją eucharystyczną rozpocznie się o godzinie 11.00.

4. Rozpoczęły się dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. W najbliższym czasie modlitwy te zostaną odprawione w:

12 czerwca br. o godzinie 14.00 – Stelmachowo Kolonia;

12 czerwca br. o godzinie 15.00 – ul. Holendry, ul, Piekarska, ul. Kozia, ul. Sokołowska.

19 czerwca br. o godzinie 15.00 – Sawino;

19 czerwca br. o godzinie 15.00 – Jeżewo Nowe

19 czerwca br. o godzinie 19.00 – Popowlany.

26 czerwca br. o godzinie 14.00 – ul. Kaczorowska i ul. Piłsudskiego.

5. W dniach od 9 do 10 lipca br. organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę na 25 Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Koszt pielgrzymki 160zł. Zapisy są prowadzone do 20 czerwca br. u Pani Eli Słowikowskiej i Krystyny Cackowskiej. Serdecznie Zapraszamy.

6. Dziękujemy osobom, które życzliwie wspierają plany remontu naszego kościoła parafialnego. W ostatnim czasie swój dar na ten cel w wysokości 300zł złożyła anonimowa ofiarodawczyni z Kolonii Tykocin. Bóg zapłać!