Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – ogłoszenia parafialne

Bogu niech będą dzięki, że tak wiele osób wykorzystuje dar tych szczególnych świąt. Dziękuję za godne zachowanie się na cmentarzu podczas nabożeństw i nadal prosimy o taką postawę.

Słowa wdzięczności kieruję wszystkich, którzy zadbali o porządek na grobach bliskich i starali się troszczyć o niego w całej przestrzeni tego szczególnego miejsca jakim jest cmentarz. Zwracam się z apelem o jeszcze bardziej systematyczną, całoroczną troskę; informujemy jednocześnie, że z racji braku miejsc do nowych pochówków zaniedbane mogiły będą likwidowane. Czeka nas także niezwykle trudne proceduralnie i finansowo wyzwanie związane z poszerzeniem obecnego cmentarza.

Można jeszcze – w zakrystii oraz w godzinach funkcjonowania kancelarii –  zamawiać modlitwy za zmarłych tzw. wypominki, które będą czytane już od najbliższej niedzieli.

Od dnia dzisiejszego do soboty włącznie trwa Oktawa Wszystkich Świętych, związana z modlitwą za zmarłych. Codziennie w tych dniach odprawiana będzie w kaplicy na cmentarzu Msza Święta o godzinie 17-tej, połączona ze specjalnymi modlitwami tzw. jednorazowych wypominek. Przypominamy jednocześnie, że w dniach Oktawy nie będzie odprawiana w kościele parafialnym Msza Święta o godzinie 17.00.

Podczas dni Oktawy można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust można ofiarować jedynie za zmarłych.

W dniach 1-2 listopada br. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Tykocińskiej, członkowie Komputowej Chorągwi im. Stefana Czarnieckiego przeprowadzą na cmentarzu kwestę przeznaczoną na przeprowadzenie prac remontowych przy katakumbach. W minionych latach zebrano na ten cel następujące kwoty: 2012 r – 4 133, 79zł; w 2013 – 6 926, 35 zł. Jednak nadal są to niewystarczające pieniądze, aby rozpocząć planowany remont. Prosimy o pomoc.

1. Pierwszy Piątek miesiąca nabożeństwo połączone będzie z Mszą Świętą o godzinie 6.30 oraz 17-tej w kaplicy cmentarnej.
  2. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Michał Karwacki, kawaler zamieszkały w Knyszynie i Kinga Wysocka, panna zamieszkała w Tykocinie. Zapowiedź I.
  3. Przypominamy, że można składać do szkatułki wystawionej przed obrazem Matki Bożej Tykocińskiej napisane na karteczkach modlitwy – prośby, wdzięczności – kierowane do Maryi. W każdą środę modlitwy te będą wyczytywane podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, której życzliwie pomagają w finansowym zakończeniu tegorocznych planów remontowych i wspierają już swoimi darami przyszłoroczne zamierzenia. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący anonimowi ofiarodawcy: z Białegostoku – 150zł, z Tykocina ul. Kaczorowskiej 1 500zł; Kolonii Tykocin 200zł, Tykocina 450zł, 100 €; Sanik – 500zł. Za dar modlitwy i składane ofiary – Bóg zapłać!
  5. Za tydzień w niedzielę 9 listopada br., bezpośrednio po Sumie, odbędzie się na plebanii – spotkanie Rady Parafialnej. Z racji poruszania istotnych dla funkcjonowania parafii kwestii – obecność obowiązkowa.