Wniebowstąpienie Pańskie – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Wniebowstąpienie Pańskie – ogłoszenia parafialne

Za tydzień podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00–tej, 54-osobowa grupa dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej; w przeddzień będzie miała miejsce ich pierwsza Spowiedź. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji pierwszokomunijnych dzieci, by przez całe swe życie zmierzały za najlepszym przyjacielem – Jezusem.

Zachęcamy niezainteresowanych i niezaangażowanych w tę uroczystość – o przybycie na inne Msze Święte w tym dniu (godzina 8.00, 10.00 i 17.00 – nie będzie Mszy Świętej o godzinie 12.00). Przypominamy jednocześnie, że od dzisiaj – codziennie odbywać się będą po Nabożeństwie Majowym spotkania-katechezy z dziećmi, przydatna też będzie obecność rodziców.

Rozpoczęliśmy już  bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w

Nowennie, którą odprawiać będziemy podczas nabożeństwa majowego.

2. Trwają dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Najbliższe modlitwy o urodzaje odbędą się:

dzisiaj 28 maja br.

o godzinie 15.00 Nieciece (w kościele),

o godzinie  19.00 w Sanikach,

4 czerwca br.

o godzinie 8.00 – Tykocin Nowe miasto (w kościele),

o godzinie 14.00 (w kościele) Jeżewo Nowe,

5 czerwca br.

o godzinie 11.00 – w Siekierkach,

o godzinie 14.00 w Sawinie,

10 czerwca br.

o godzinie 19.00 – Jeżewo Stare,

18 czerwca br.

o godzinie 14.00 – Hermany,

o godzinie 19.00 – Sierki,

25 czerwca br.

o godzinie 14.00 – Kolonie Stelmachowo (w kościele)

o godzinie 15.00 – Łopuchowo.

3. Pragniemy poinformować, że tegoroczna Komunia Rocznicowa odbędzie się 15 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała, podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00.

4. Dziękujemy Paniom z Sanik za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (3 czerwca br., na godzinę, która zostanie ustalona z zainteresowanymi) zwracamy się do rodzin, których dzieci przystąpią do I Komunii Świętej.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Bartosz Polak, kawaler zamieszkały w Siekierkach parafii tutejszej i Urszula Fiedorczuk, panna zamieszkała w Siemiatyczach. Zapowiedź I.

6. W następną niedzielę, po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwa tych dni będą odprawiane po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00.

8. Dziękujemy wszystkim osobom, grupom osób za ustawiczne wspieranie rozpoczętego wysiłku remontu naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyły następujące osoby: z Kolonii Tykocin – 300zł, z Tykocina – 150zł, 200zł, z Sawina 200zł, Koło Różańcowe z Siekierk (zalatorka Pani Polak) – 400zł, Koło Różańcowe z Siekierk (zalatorka Pani Malecka – 650zł), Pajewa Kolonii – 200zł, anonimowy ofiarodawca – 100zł. Bóg zapłać!