WIELKANOC 2019 – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

WIELKANOC 2019 – ogłoszenia parafialne

. Bogu niech będą dzięki za łaski Świętego Triduum Paschalnego. Cieszymy się, tak licznym uczestnictwem w nabożeństwach i adoracji Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego.

Dziękuję Wszystkim uczestniczącym w liturgii Wielkich Dni – chórowi, scholi, asyście procesyjnej, Panom strażakom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu na szczególne wyróżnienie zasługuje tutaj grupa ministrantów, która zadbała o piękną liturgiczną oprawę Triduum Paschalnego z ich opiekunem księdzem Pawłem. Dziękuję całej grupie osób, które jak co roku zaangażowały się w wykonanie tegorocznego Grobu Pańskiego i świątecznej dekoracji kościoła, zakupienie nowego paschału. Dziękuję rodzinie, która ufundowała kwiaty do świątecznej dekoracji ołtarza naszego kościoła. Bóg zapłać!

2. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkiejnocy. Porządek nabożeństw niedzielny. Taca na K.U.L. i cele edukacyjne diecezji. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Przy trwającym poważnym problemie terminowego zgromadzenia wkładu własnego prowadzonego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – dziękujemy wszystkim śpieszącym nam z pomocą, wspierającym tę idee darem swojej modlitwy i ofiarami. W ostatnim czasie ofiary na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Sierk 150 Euro; Rzędzian – 200zł, Nieciec – 300zł, Tykocina – 200 i 400 zł. Bóg zapłać! Informujemy także, że istnieje możliwość po każdej Mszy Świętej, w zakrystii – składania datków na remont kościoła przy pomocy kart płatniczych i telefonów komórkowych pozwalających na płatności zbliżeniowe.

4. Dziękuję paniom z Lipnik i Bagienek, za posprzątanie kościoła w Wielki Czwartek. Bóg zapłać!

5. Za tydzień obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego, pragniemy przypomnieć sobie ten najwspanialszy przymiot Boga. Zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego na wspólną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, Koronkę – na godzinę 15.00 do kościoła parafialnego.

Trwa nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Oktawie Wielkiejnocy będzie ona odprawiana po Mszy Świętej porannej.