Wielkanoc 2016 – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Wielkanoc 2016 – ogłoszenia parafialne

Pragniemy ponowić nasze zaproszenie, do uczestnictwa w Jubileuszowych Misjach Świętych.

Odbywać się one będą od 3 do 10  kwietnia br Poprowadzą je ojcowie redemptoryści – o. Antoni Paździorko i o. Zbigniew Podlecki. Bezpośrednim wstępem do Misji będą nasze parafialne obchody 11 rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II. W najbliższą sobotę 2 kwietnia br. o godzinie 20.00 odbędzie się czuwanie modlitewne i okolicznościowy koncert zespołu „Boża nuta” z Brańszczyka.

  1. Bogu niech będą dzięki za łaski Świętego Triduum Paschalnego. Cieszymy się, że tak licznie uczestniczyliście w nabożeństwach. Dobrze, że szukamy i pragniemy tego co w górze, aby zmartwychwstawać z Chrystusem. Dziękuję Wszystkim osobom zaangażowanym w liturgię – ministrantom, scholii, asyście procesyjnej, Panom strażakom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu. Dziękuję ks. Jarosławowi i całej grupie tak bardzo zaangażowanej w wykonanie tegorocznego Grobu Pańskiego i świątecznej dekoracji kościoła. Warto podkreślić, że większość osób sama wystąpiła z inicjatywą wykonania tych prac. Bóg zapłać!
  2. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca nabożeństwo tych dni połączone będą z mszą Świętą o godzinie 6.30 i 17.00. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkiejnocy. Porządek nabożeństw niedzielny. Taca na K.U.L. i cele edukacyjne diecezji.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy z troską myślą o rozpoczętym remoncie naszego kościoła. Wspierają tę idee darem swojej modlitwy i ofiarami. W ostatnim czasie swój dar na ten cel w wysokości 200zł. złożył anonimowy ofiarodawca z Bagienek.
  5. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Jego łaski. Pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
  6. W ostatnich dniach odeszli z naszej Wspólnoty: Śp. Marian Kwiatkowski, lat 91 z Tykocina; Śp. Mirosław Kozłowski, lat 47 z Tykocina; Śp. Jan Pogorzelski z Popowlan, Śp. Stanisława Dołęgiewicz, lat 82 z Sierk. Wieczny odpoczynek…