VIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

VIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Po raz kolejny mamy okazję przypomnieć sobie pewne szczególne zobowiązania, które w konkretny sposób mają pomagać nam w procesie wewnętrznej odnowy; są nimi modlitwa, post i jałmużna. U progu tego świętego czasu zachęcamy – „W imię Chrystusa (…) – pojednajcie się z Bogiem!” I zachowujcie post, szczególnie od zjadania się nawzajem.

2. Dzisiaj rozpoczynamy 52 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu, przebiegał on będzie pod hasłem – „Młodzi, trzeźwi, wolni!”. Jak każdego roku poprzez tę modlitwę pragniemy przeprosić Pana Boga za grzechy pijaństwa, błagać o łaskę trzeźwości dla uzależnionych i nadmiernie pijących, a także ożywić duszpasterstwo trzeźwości w naszej parafii. Zbyt często przeżywamy wiele smutnych i tragicznych chwil, które miały swoją przyczynę w nadużywaniu alkoholu. W najbliższym tygodniu powinniśmy włączyć się w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, by wyprosić łaski nawrócenia dla grzeszników. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich na czas całego Wielkiego Postu.

Zapraszam do wspólnego uczestnictwa w pięknych nabożeństwach tego okresu, które pozwolą nam jeszcze bardziej zbliżyć się do tajemnicy zbawczej śmierci Chrystusa. W niedzielę po Mszy o godzinie 12.00 będziemy wspólnie śpiewać „Gorzkie żale”, natomiast w każdy piątek o godzinie 17.00 – Droga krzyżowa. Najbliższa Droga Krzyżowa będzie naszą wspólną modlitwą o trzeźwość w rodzinach. W klasztorku Gorzkie Żale bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00, Droga Krzyżowa w każdy piątek wielkiego postu o 15.30, poprzedzona Mszą Świętą o godzinie 15.00.

Msze Święte w Środę Popielcową – połączona z posypaniem głów popiołem –

będą odprawione o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00;

w klasztorku o godzinie 9.00 i 11.00.

Pragnę przypomnieć, iż w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich katolików post ścisły; tzn. post jakościowy polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i post ilościowy – czyli spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu. Post ilościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia.

3. Dziękujemy rodzinom z Siekierk za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła i udekorowanie ołtarza kwiatami, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę – 9 marca, na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin z tej samej miejscowości.

4. Od jutra rozpoczynamy Rekolekcje Ewangelizacyjne – Odnowy w Duchu Świętym. Początek o godzinie 18.45. Miejscem spotkań będzie sala refektarza na plebanii. Zachęcamy – przyjdź zasmakuj w miłości Boga i Jego kojącej bliskości. Propozycja zaproszenia nie ogranicza się wyłącznie do osób mieszkających na terenie naszej parafii. Zapraszamy!

5. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – comiesięczne, modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jana Kamińskiego, lat 59, mieszkańca Warszawy. Wieczny odpoczynek…