VII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

VII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Nie będziesz żywił w sercu nienawiści do brata. Będziesz upominał bliźniego, aby nie zaciągnąć winy z jego powodu.

1. W obliczu dramatycznych wydarzeń, dziejących się na Ukrainie, wraz z Kościołem w Polsce zwracamy się z prośbą o modlitewną solidarność z obywatelami Bratniego Narodu, o mądrość i odpowiedzialność w podejmowaniu decyzji, dotyczących ich przyszłości. Zachęcamy także do podjęcia postu w intencji pokojowego rozwiązania ciągle trwającego konfliktu. Caritas Polska zbiera fundusze na zakup lekarstw i żywności dla potrzebujących na Ukrainie. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek datki na ten cel.

2. Dziękuję także wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają wysiłki pilnie potrzebnego remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli – anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 100zł, 200zł; anonimowy ofiarodawca z Suwałk – 100zł. Bóg zapłać!

3. Instytut Pamięci Narodowej prowadzi akcję zbierania materiału genetycznego od członków rodzin ofiar zbrodni hitlerowskich i komunistycznych popełnionych w północno-wschodniej Polsce, których miejsce pochówku nie jest znane. Uzyskanie takiego materiału może nam w przyszłości umożliwić odnalezienie i identyfikację szczątków pomordowanych osób. Materiał DNA jest pobierany w siedzibie Oddziału IPN w Białymstoku – (ul. Warsztatowa 1A, tel. 85-664 57 03).

4. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym, bezpośrednio po Sumie spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy.

5. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Jerzego Wierzbickiego, lat 63 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…