VII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

VII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Wszystkie, dziejące się wokół nas tragedie, czynią wyjątkowym ten czas. Możemy odnieść wrażenie, że światu coraz bardziej podoba się post, skoro zachęca nas do jedzenia świerszczy, odrzucenia konsumpcji mięsa; oszczędzaniu ubrań i umiaru w podróżowaniu. Dla wierzących – to jednak wielka szansa, aby modlić się o pokój na świecie i odnaleźć drogę do Boga, który uzdrawia nasze serca.


Zapraszam do wspólnego uczestnictwa w pięknych nabożeństwach tego okresu, które pozwolą nam jeszcze bardziej zbliżyć się do tajemnicy zbawczej śmierci Chrystusa. W niedzielę po Mszy o godzinie 12.00 będziemy wspólnie śpiewać „Gorzkie żale”, natomiast w każdy piątek o godzinie 17.00 – Droga krzyżowa. Najbliższa Droga Krzyżowa będzie naszą wspólną modlitwą o trzeźwość w rodzinach.

W klasztorku Gorzkie Żale bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00, Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o 15.30, poprzedzona Mszą Świętą o godzinie 15.00.

Msze Święte w Środę Popielcową – połączona z posypaniem głów popiołem –

będą odprawione o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00;

w klasztorku o godzinie 9.00 i 11.00.

Pragnę przypomnieć, iż w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich katolików post ścisły; tzn. post jakościowy polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i post ilościowy – czyli spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu. Post ilościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia.

         Mamy jeszcze jedną, modlitewną propozycję – w każdą środę Wielkiego Postu o godzinie 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Pasyjne: adorację Najświętszego Sakramentu, śpiew Gorzkich Żali, podczas których będą głoszone kazania pasyjne. Serdecznie zapraszamy od następnej środy.

         Przypominamy, że w każdą sobotę od godziny 19-tej trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, zachęcamy do cotygodniowej modlitwy o pokój. Zachęcamy, szczególnie w Wielkim Poście, abyście przechodząc obok kościoła – zachodzili na krótką modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, modląc się o pokój na świecie, Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny. 

2. Dzisiaj rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu, przebiegał on będzie pod hasłem – „Ku trzeźwości z Kościołem”. Jak każdego roku poprzez tę modlitwę pragniemy przeprosić Pana Boga za grzechy pijaństwa, błagać o łaskę trzeźwości dla uzależnionych i nadmiernie pijących, a także ożywić duszpasterstwo trzeźwości w naszej parafii. Zbyt często przeżywamy wiele smutnych i tragicznych chwil, które miały swoją przyczynę w nadużywaniu alkoholu. W najbliższym tygodniu powinniśmy włączyć się w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, by wyprosić łaski nawrócenia dla grzeszników. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich na czas całego Wielkiego Postu.

         3. Za tydzień, w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.