VI Niedziela Zwykła – ogłoszenia prafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

VI Niedziela Zwykła – ogłoszenia prafialne

      W minionym tygodniu została podpisana umowa z warszawską firmą Gorek Restauro na wykonanie robót remontowo-konserwatorskich w ramach projektu pn. „RENOWACJA PODLASKIEJ PERŁY BAROKU – ZESPOŁU POMISJONARSKIEGO W TYKOCINIE”. To początek zasadniczych prac w naszym kościele i najbliższym jego otoczeniu, które będą trwały przez 4 lata. Prawdopodobnie już w tym miesiącu wykonawca rozpocznie roboty. Proszę Was zatem o modlitwę, aby naszym staraniom towarzyszyło Boże błogosławieństwo.

2. Przypominamy o kończącej się zbiórce elektrośmieci. Akcja ta prowadzona jest i koordynowana przez organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dochody ze zbiórki będą przeznaczone na pomoc wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Szczegółowe informacje, dotyczące zbieranego sprzętu znajdują się na ulotkach (stolik z prasą) i plakacie (gablota parafialna). Zasadniczo chodzi o stare komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie. W miejscu przy dzwonnicy, na cmentarzu przykościelnym znajduje się miejsce, gdzie można składać zużyty sprzęt. Zbiórka trwa do najbliższego piątku. 17 lutego br., do godziny 10.30.

3. W następną niedzielę po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc Misjom w świecie.

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Karol Marek Reszka, kawaler zamieszkały w Bursztynowie, parafia Św. Andrzeja Boboli i Urszula Kuplińska, panna zamieszkała w Jeżewie Starym, parafii tutejszej. Zapowiedź II.

5. W najbliższy wtorek przypada liturgiczne wspomnienie świętego Walentego, wcześniej patrona od ciężkich chorób na tle nerwowym, zwłaszcza epilepsji; teraz świat zmienił świętemu specjalizację na patrona zakochanych. Niech ten dzień będzie okazją do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, 
i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała Nie ukrywam, że bardzo się cieszę, kiedy ludzie się kochają, martwię, kiedy się nienawidzą; zatem pragnę zachęcić nie tylko zakochanych w sobie, a i tych „mniej kochających” – nie wstydźcie się miłować, niech ustaną wszelkie gniewy i spory a pośrodku nas niech będzie Chrystus!

6. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Franciszka Sikorskiego, lat 84 z Herman, Śp. Gabryeli Malinowskiej, lat 86 z Siekierk, Śp. Wiesławy Bokun, lat 67 z Popowlan. Wieczny odpoczynek…