VI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

VI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Dziękujemy wszystkim osobom samotnym, chorym, cierpiącym, opiekującym się chorymi, tym, którzy pomogli innym w dotarciu do kościoła –  za udział w naszym parafialnym Dniu Chorego.

Podziękowania kieruję także pod adresem ks. Marcina i pracowników D.P.S u za życzliwe przyjęcie i ugoszczenie –  tak zacnych Gości w progach swojego domu. Bóg zapłać!

         2. W związku z licznymi zapytaniami i wątpliwościami, kierowanymi pod moim adresem w kwestiach, dotyczących majątku parafialnego, planach remontowych najbliższego roku oraz innych problemach związanych z funkcjonowaniem naszej wspólnoty – pragnę zaprosić Radnych Parafialnych na kolejne spotkanie, które odbędzie się w następną niedzielę 23 lutego br.,  bezpośrednio po Sumie (około godz. 13-tej). Serdecznie zapraszam!

         3. Jak wcześniej informowaliśmy – 17 grudnia 2013 roku otrzymaliśmy pozwolenie Podlaskiego Konserwatora Zabytków, na wycinkę 6 drzew, rosnących na naszym cmentarzu. Niestety w związku z faktem, że wycięcie jednego takiego drzewa to koszt ok 2 000złotych, przy dość poważnych planach inwestycyjnych oraz kłopotach natury finansowej, realizacja takiego zamierzenia będzie bez wsparcia finansowego zainteresowanych osób – niemożliwa. Bardzo niebezpiecznym będzie też przesunięcie rozwiązania tego problemu na następne lata. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje od osób, które miałyby pomysł rozwiązania tej kwestii i uniknięcia katastrofy zniszczenia nagrobnych pomników.

         4. Informujemy, że od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu organizujemy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy zainteresowanych. Początek 9 marca br. bezpośrednio po Sumie.

         5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Łukasz Śleszyński, kawaler zamieszkały w Kiermusach i Anna Wiśniewska, panna zamieszkała w Sierkach, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź II.

         6. Dziękuję anonimowemu ofiarodawcy z Tykocina za ofiarę w wysokości 500zł, złożona na wsparcie tegorocznych prac remontowych przy naszym kościele. Bóg zapłać!