VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne

Ponawiamy nasze serdeczne zaproszenie do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które są odprawiane w naszym kościele, w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00. w niedzielę bezpośrednio po Sumie (godz. 12.00), w klasztorku w dni powszednie po Mszy o godzinie 9.00, w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

Serdecznie zachęcamy do kultywowania pięknej tradycji wspólnego śpiewu Litanii Loretańskiej we wspólnocie mieszkańców danej miejscowości przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach.

2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za okazywaną życzliwość w gromadzeniu funduszy na prowadzenie prac remontowych naszej świątyni i rozbudowy cmentarza grzebalnego. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Łomży – 200zł, Sierk – 200zł, Kolonii Tykocin – 100zł, oraz anonimowi ofiarodawcy 200 i 50zł. Bóg zapłać!

Dzięki zakończonemu projektowi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego pojawiły się w naszym kościele i w jego otoczeniu nowe obiekty i rozwiązania rodem z XXI wieku. Zapewne młodsza część naszych parafian i starsi, co czują się młodo wiedzą co to są kody QR. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu, aby w profesjonalny i interesujący sposób zwiedzić nasz kościół. Procedura jest prosta – skanujemy kod, otwieramy stronę – czytamy, oglądamy, słuchamy głosu przewodnika. Zainteresowanych zachęcamy do zwiedzania.

3. Osoby, pragnące pogłębić swoją wiedzę z dziedziny Pisma Świętego, lepiej poznać Boga, który przemawia w swoim Słowie – zapraszamy na Wieczory Biblijne, które odbywają się w środę o godzinie 19.30, na plebanii. Tematem kolejnego środowego spotkania będzie „Przypowieść o chwaście”. Zapraszamy zainteresowanych.

4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Tradycyjnie rozpoczynamy w klasztorku cykl Nabożeństw Fatimskich. Początek godzina 18.30. Przypominamy o zabraniu ze sobą świec.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Zbigniewa Karp, lat 72 zamieszkałego w USA i Śp. Jadwigi Kossakowskiej, lat 85 z Sanik. Wieczny odpoczynek…