VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zachęcam do wspólnej modlitwy podczas Nabożeństwa Majowego, podczas którego przez wstawiennictwo najświętszej 
z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

Uzupełnieniem modlitwy niech będzie tego dnia zaproszenie, jakie kieruję do wszystkich Mam naszej parafii – o godzinie 19.00 – odbędzie się w naszym kościele specjalny koncert właśnie im zadedykowany. Zapraszamy także osoby, którym ziemską matkę zastępuje teraz Maryja! Przewidujemy małą niespodziankę.

2. VI tydzień Wielkanocy rozpoczyna dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon 
i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana. Najbliższe modlitwy o urodzaje odbędą się

28 maja br. 

o godzinie 15.00 w Nieciecach,

o godzinie 19.00 w Sanikach;

4 czerwca br. 

o godzinie 14.00 (w kościele) Jeżewo Nowe;

5 czerwca br. 

o godzinie 11.00 – w Siekierkach;

 o godzinie 14.00 w Sawinie.

Zachęcamy do ustalania następnych terminów wspólnych modlitw.

3. Dziękujemy Paniom z Jeżewa Nowego za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (27 maja br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Sanik.