VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

W najbliższy wtorek 27 maja br. przypada rocznica tragicznych wydarzeń, które, choć zapominane kształtowały i kształtują współczesne oblicze naszego miasta.

Muzeum w Tykocinie, Burmistrz Miasta Tykocin, Centrum Kultury w Tykocinie, Zespół Szkół i Przedszkole w Tykocinie oraz nasza parafia zapraszają wszystkich zainteresowanych na uroczystości obchodów 70 rocznicy wywózki mieszkańców Tykocina do niemieckich obozów koncentracyjnych. Program tych uroczystości jest następujący:

godzina 11.00 Kościół Trójcy Przenajświętszej, uroczysta Msza Święta z udziałem

Kombatantów.

– godzina 12.00 Plac Czarnieckiego: okolicznościowe przemówienia, wystąpienia

zaproszonych gości, wernisaż wystawy plenerowej „Kamienne

świadectwo”, program poetycko-muzyczny w wykonaniu Zespołu

Szkół i Przedszkola w Tykocinie.

– godzina 13.30 Centrum Kultury w Tykocinie, premierowy pokaz dokumentalnego

filmu pt. „Echo” w reżyserii Karola Kalistego.

ZAPRASZAMY!

2. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Paweł Kozłowski, kawaler zamieszkały w Sanikach, parafii tutejszej i Anna Nartowicz, panna z parafii Radule. Zapowiedź II. Piotr Wądołowski, kawaler zamieszkały w Hermanach parafii tutejszej i Małgorzata Żelazna, panna z parafii Kupiski. Zapowiedź I.

3. Trwają rozpoczęte prace związane z gruntownym remontem naszego kościoła. Dziękuję wszystkim osobom, które wpierają tę idee darem modlitwy i ofiarami. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby mieszkańcy Siekierk – 900zł, anonimowy ofiarodawca z Tykocina 200zł, pierwszokomunijne dziecko – 50 €. Bóg zapłać!

4. Rozpoczęły się dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Nabożeństwa te będą odbywać się według następującego porządku:

1 czerwca, godzina 14.00 – Jeżewo Nowe (w kościele)

1 czerwca, godzina 19.00 – Saniki

5. Urząd Miejski w Tykocinie informuje, że siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1 została przeniesiona z Centrum Kultury (GOK) do Zespołu Szkół w Tykocinie, wejście od ul. Kochanowskiego.

6. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Urszuli Lisowskiej, l. 44 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…