V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższy wtorek, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Kościół po raz 22 obchodził będzie Światowy Dzień Chorego. Powinniśmy pamiętać jak cenną częścią naszej wspólnoty są ludzie chorzy i cierpiący.

Tego też dnia o godzinie 9.00 w Klasztorku zostanie odprawiona Msza Święta ze specjalną nauką oraz udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Wszystkich chorych, niepełnosprawnych i im posługujących – serdecznie zapraszamy na nasz Parafialny Dzień Chorego. Kierujemy także apel do osób, które dysponują samochodami, aby pomogli tym, którzy sami nie dadzą rady przybyć na tę uroczystość.

2. Na prośbę Rodziny Radia Maryja, istniejącej przy naszej parafii zachęcamy do włączenia się w akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie przyszłości Lasów Państwowych oraz wyprzedaży polskiej ziemi. Listy z podpisami będą wyłożone w zakrystii, na stoliku z prasą oraz zachęcamy sołtysów z poszczególnych miejscowości do włączenia się w tę akcję; można wziąć taką listę i zebrać podpisy w miejscu zamieszkania. Wielka szkoda, że tak niewiele narodowego majątku jest jeszcze w „polskich rękach”.

3. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2013 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelną organizacją pożytku publicznego jest „CARITAS BLIŹNIM” wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Zwracamy się z prośbą do Państwa o ofiarność, która kosztuje tak niewiele. Prosimy o przekazanie 1% podatku dochodowego na „CARITAS BLIŹNIM”, ze wskazaniem na DPS w Tykocinie.  Za okazaną pomoc składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

4. Dziękuję także wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają wysiłki pilnie potrzebnego remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli – anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 100zł, 300zł i 100zł. Bóg zapłać!

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Damian Ciołko, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Justyna Huczko, panna zamieszkała w Stelmachowie, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź II. Łukasz Śleszyński, kawaler zamieszkały w Kiermusach i Anna Wiśniewska, panna zamieszkała w Sierkach, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I.

6. Informujemy, że od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu organizujemy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy zainteresowanych. Początek 9 marca br. bezpośrednio po Sumie.

7. W ostatnim tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb; Śp. Stanisławy Sawickiej, lat 94 z Tykocina; Śp. Katarzyny Konopko, lat 90 z Lipnik, Śp. Witolda Kuncer, lat 90 z Jeżewa Starego i Śp. Teresy Nagórskiej, lat 83. Wieczny odpoczynek…