V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

. W związku ze wspomnieniem Matki Bożej z Lourdes i obchodzonym 28 Światowym Dniu Chorego, pragniemy skierować serdeczne pozdrowienia i zaproszenie osób starszych, chorych i cierpiących. We wtorek 11 lutego br. o godzinie 9.00; organizujemy w klasztorku – parafialne obchody Dnia Chorego. Połączone one będą z Mszą Świętą i udzieleniem Sakramentu Chorych. Wszystkich chorych, niepełnosprawnych i im posługujących – serdecznie zapraszamy. Kierujemy także apel do osób, które dysponują samochodami, aby pomogli tym, którzy sami nie dadzą rady przybyć na tę uroczystość.

Za tydzień, po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – kolejne spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – z kandydatami do Bierzmowania. ZAPRASZAMY!

3. Dziękujemy osobom, które systematycznie i życzliwie wspierają rozpoczęty remont naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel, złożyli następujący ofiarodawcy z Nieciec – 300zł, Białegostoku – 200zł na remont kościoła, 100zł na rozbudowę cmentarza. Bóg zapłać!

4. Dziękujemy Paniom z Popowlan – za wczorajsze sprzątanie kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę – 15 lutego na godzinę 10.00, zwracamy się do rodzin z Lipnik i Bagienek.

5. Jak mogliśmy się spodziewać – musimy ponownie wrócić do tematu cmentarnych śmieci, gdyż, albo nie wszyscy posiedli umiejętność czytania, albo sądzą, że są od tego, aby inni po nich mogli posprzątać. Jednym i drugim przypominamy – od paru tygodni posiadamy na parkingu przed cmentarzem – 3 pojemniki na śmieci, które segregujemy na 2 frakcje:

– kontener z napisem BIO – odpady biodegradowalne: kwiaty bez doniczek, bez ziemi, wieńce bez plastikowych wstawek, szarf, drutów.

– kontener z napisem ZMIESZANE – wszystko co nie jest odpadem biodegradowalnym.

Apelujemy do stosowania prostych zasad segregacji.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Witolda Okuły lat 88, mieszkańca Kolonii Sierki oraz Śp. Beaty Maleckiej, lat 48 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…